- Tym rezultatem pokazaliśmy, co można osiągnąć z dobrymi pomysłami, intensywną pracą rozwojową i ciągłą optymalizacją techniczną. Do tego dochodzi udana stylistyka Citigo, jej mała masa własna oraz mały opór aerodynamiczny. Dzięki temu Citigo CNG można było osiągnąć ten rekord - mówił dr Frank Welsch, Członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego Skody Auto.

Absolutny rekord zużycia paliwa ustanowiła na przedostatnim etapie pięciodniowej podróży przez dziewięć krajów Europy: na tym 515-kilometrowym odcinku Plattner uzyskał średnie zużycie paliwa 2,04 kilograma na 100 kilometr.

- Prawdziwie wszechstronne auto na długie trasy, które mnie nigdy nie zawiodło i którym można zdumiewająco komfortowo podróżować – mówił Plattner.

- Nie liczyłem na taki wynik, mimo że wiedziałem, że Citigo CNG da się jechać ekstremalnie oszczędnie. Zszedłem o prawie 18 procent poniżej normatywnego zużycia – mówił dalej i śmiejąc się, dodaje - trzylitrowe auta powinny emitować maksymalnie 90 gramów CO2 na kilometr. Tu moim Citigo zszedłem do średnio 65 gramów CO2 czyli o 28 procent mniej. Tak patrząc, Skoda Citigo CNG jest pierwszym dwulitrowym autem.

Plattner był zadowolony ze zwiększającej się gęstości stacji paliwowych z gazem ziemnym od czasu, gdy przygotowywał rekordową jazdę.

- Mogłem zaoszczędzić niektóre dojazdy w celu tankowania i na koniec zamiast planowanych 2.714 km przejechałem o 100 km mniej. Z budżetem 100 euro mógłbym przejechać jeszcze nawet kilkaset kilometrów-  powiedział Plattner na temat tankowania paliwa. W Europie sieć stacji paliwowych z CNG jest coraz gęstsza i tankowanie gazu ziemnego staje się bezproblemowe.

Plattner, mistrz jazdy na kropelce, w pięć dni przejechał z Wenecji do Sztokholmu – łącznie przez dziewięć krajów, od Włoch przez Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Polskę, Niemcy i Danię do Szwecji. Podróż ze skrajnymi warunkami: żar z nieba we Włoszech, ulewa w Austrii i niekoniecznie wszędzie autostrada. Citigo CNG perfekcyjnie pokonała trasę. Plattnerowi na końcu podróży przez Europę z budżetu 100 euro na paliwo pozostało jeszcze 18 euro i 76 centów. Tym samym czeska marka podkreśliła swoją umiejętność produkcji szczególnie oszczędnych modeli, które mają świetne właściwości użytkowe.

Skodę Citigo CNG, która z sukcesem odbyła rekordową jazdę, można zobaczyć podczas IAA we Frankfurcie na stanowisku „Erdgas Mobil”.