Dodge Journey - nad­wo­zie/ja­kość

Auto zyskało męski charakter, tak typowy dla marki z rogatym logo. Wyrazista stylizacja idzie w parze z dobrą jakością wykonania i poprawą materiałów wykończeniowych. W testowanej wersji 7-osobowej 1. i 2. rząd siedzeń pozwala na bardzo wygodne podróżowanie, a 3. nadaje się na krótkie dystanse lub dla dzieci.

Jak na pojazd wielozadaniowy przystało, Dodge Journey może być wykorzystywany do transportu obszernego sprzętu (składane jest nawet oparcie fotela pasażera z przodu), ma wiele praktycznych schowków, relingi na dachu i system stabilizacji toru jazdy przyczepy. Obsługa kokpitu jest bezproblemowa, podobnie jak pakowanie pojemnego bagażnika.

Dodge Journey - układ na­pę­dowy/osią­gi

140-konny turbodiesel, kupiony od Volkswagena, ma typowe cechy TDI: jest ekonomiczny, choć głośny, i drażni niską kulturą pracy. W dodatku ma kłopot z dynamicznym napędzaniem ciężkiego Journeya. Nowoczesna dwusprzęgłowa skrzynia biegów (Getrag) sprawuje się bez zarzutu, "gładko" zmieniając przełożenia.

Dodge Journey - układ jezd­ny/kom­fort

Wyraźnie odczuwa się przygotowanie zawieszenia i układu kierowniczego z myślą o agresywnie jeżdżących Europejczykach. Dodge Journey prowadzi się posłusznie, na zakrętach dobrze trzyma się drogi, a przy tym pozostaje dość komfortowy nawet na wyboistych drogach.

Dodge Journey - kosz­ty/bez­pie­czeń­stwo

Korzystna cena (w euro, przeliczana po kursie dnia) bogato wyposażonej topowej wersji Dodga R/T zachęca do zakupu. W standardzie wszystkie typowe systemy bezpieczeństwa, a także układy: przeciwdziałający przewróceniu się auta i ułatwiający ruszanie pod górę.