Kia cee’d SW nie miała łatwego zadania: nasz tester zapragnął wybrać się od razu na rodzinną wycieczkę. Dwoje dorosłych i dwójka dzieci zmieścili się w aucie bez najmniejszych problemów, a bagażnik bez trudu pomieścił podróżne bagaże. Wrażenia z trasy pokazują, że dojazd na miejsce był główną atrakcją wyprawy

„Bardzo przyjemna podróż. Świetna dynamika, super system audio, niskie spalanie. Jazda z automatyczną skrzynią biegów to przyjemność” – wspomina Damian. Średnie zużycie paliwa wyniosło zaledwie 6,5 l/100 km i ten rezultat bardzo się naszemu testującemu spodobał. I nic dziwnego, przecież Kia ma pod maską 135-konny silnik benzynowy 1.6 GDI, a przy tak mocnej jednostce napędowej uzyskane spalanie należy uznać za bardzo niskie. Damian docenił także pewne prowadzenie samochodu oraz wysoki komfort resorowania. Zdanie: „Bardzo fajne właściwości jezdne” znakomicie oddaje jego odczucia.

Wysokie noty uzyskała także praktyczność wnętrza, a szczególnie jego przestronność. Również elektroniczne dodatki, takie jak system dostępu bezkluczykowego, terminal Bluetooth czy automatyczne wycieraczki, zostały zauważone – w końcu Damian to obeznany z nowymi technologiami specjalista od multimediów.

„Bez wahania polecam nową Kię. Świetnie wygląda, znakomicie się prowadzi i jest bardzo wygodna jak na samochód klasy kompakt” – pisze w dzienniku testu Damian Popek, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami z jazdy

Damian od pierwszej chwili był zafascynowany dynamiczną sylwetką Kia wyraźnie przypadła do gustu naszemu testerowi, który w przestronnej kabinie od razu poczuł się jak u siebie dyn micznym designem auta. Wyrzeźbiona sylwetka Kia wyraźnie przypadła do gustu naszemu testerowi, który w przestronnej kabinie od razu poczuł się jak u siebie.

Nasz tester nie ukrywa, że jednym z elementów, które przekonały go do samochodu, była automatyczna skrzynia biegów, która zapewniła wygodę prowadzenia przy niskim zużyciu paliwa. Dzięki temu, że nie trzeba wciskać sprzęgła i zmieniać biegów, można poczuć się jak w luksusowym kombi. Podobał się także system audio, a szczególnie terminal bezprzewodowy Bluetooth.