Producent reklamuje Colta jako funkcjonalny, oszczędny oraz dynamiczny środek transportu. Czy auto odznacza się także legendarną niezawodnością? Zweryfikujemy to podczas testu długodystansowego, który rozpoczął się przeglądem w autoryzowanej stacji obsługi.

Siódma generacja miejskiego Mitsubishi bazuje na Colcie szóstej generacji. Firma deklaruje, że zaledwie 35% elementów pochodzi z poprzednika. Resztę opracowano od podstaw, by zwiększyć komfort jazdy oraz poziom bezpieczeństwa. Made in Japan? Nie w tym przypadku. Colt pochodzi z NedCar - holenderskiej fabryki koncernu Mitsubishi.

Colt to typowy przedstawiciel segmentu B. Nadwozie o długości 3,94 metra ułatwia parkowanie oraz lawirowanie w miejskiej dżungli. Bagażnik nie imponuje pojemnością, jednak 186 litrów powinno w zupełności wystarczyć do codziennej eksploatacji. Złożenie tylnych siedzeń powiększa bagażnik do 609 litrów. Funkcjonalność kufra zwiększa też podwójna podłoga oraz możliwość umieszczenia półki na dwóch poziomach.

Testowany samochód jest napędzany przez czterocylindrowy silnik o pojemności 1332 ccm, który powinien zużywać średnio 6 l/100km. Według Mitsubishi Colt powinien legitymować się mocą 95 KM i momentem obrotowym 125 Nm. Obu wartości nie omieszkamy sprawdzić na hamowni.

Aktualnie 95-konny Colt 1.3 Inform jest oferowany za 40 990 złotych. Wyposażenie seryjne obejmuje ABS, klimatyzację, centralny zamek, dwie poduszki powietrzne i elektrycznie regulowane lusterka oraz przednie szyby. Testowany otrzymał ponadto dywaniki warte 110 zł, opony zimowe za 1440 zł, metalizowany lakier za 1500 zł oraz fabryczne radio za 1538 zł. 45 578 złotych za miejski samochód to sporo, jednak konkurencyjne modele potrafią być znacznie droższe.

Czy atutem Colta będzie niska utrata wartości? Zachowanie na drodze? Niewielkie spalanie? A może funkcjonalność? Sprawdzimy to na dystansie przekraczającym 20 tysięcy kilometrów…

Więcej o teście długodystansowym na blogu - colt.blog.onet.pl