Nawet krótki weekendowy wypadmoże stanowić doskonały sposób na spędzenie miłych chwil w gronie rodziny. Dlatego też w nowym cyklu turystycznym wspólnie z Fordem chcemy zachęcić Państwa do odwiedzenia ciekawych miejsc w Polsce.

W pierwszym odcinku proponujemy Trójmiasto. Aglomeracja ta oferuje wiele atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Oczywiście, nie sposób „zaliczyć” wszystkich w ciągu 3 dni, warto jednak zajrzeć w proponowane przez nas miejsca.

Miejski ogród zoologiczny wybrzeża, zlokalizowany w Gdańsku przy ul. Karwieńskiej 3. To obecnie największe zoo w Polsce, w którym na obszarze 120 ha wyeksponowano przedstawicieli fauny z całego świata. Ogród otwarty jest w sezonie letnim w godzinach 9-19. Bilety ulgowe kosztują 7,50 zł, a normalne 15 zł. Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych mogą stanowić: park linowy „Małpi Jar” ze specjalnie przygotowanymi trasami o różnym stopniu trudności, na których można wykazać się sprawnością fizyczną (wstęp 15 zł dla dzieci do lat 15 i 20 zł dla starszych), a także stado dinozaurów, a właściwie ich makiety wykonane w skali 1:1 (bilety normalne 12 zł, ulgowe 6 zł).

Po emocjach związanych z oglądaniem zwierzaków można zajrzeć do Parku oliwskiego, z Ogrodem Botanicznym, Pałacem Opatów (od 1989 roku Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego) oraz mieszczącą się nieopodal Archikatedrą Oliwską (jej początki datuje się na XII w.), ze słynnymi, wielkimi organami oliwskimi.Kolejny etap wyprawy to Skwer kościuszki w Gdyni. To tam przy nabrzeżu stoi zacumowany żaglowiec „Dar Pomorza”.

Można go zwiedzać w sezonie letnim (od 1 lipca do 31 sierpnia) w godzinach 9-18. Ceny biletów: 4 zł za ulgowy i 8 zł za normalny. Tyle samo zapłacić trzeba za możliwość wejścia na pokład legendarnego ORP „Błyskawica” – podwodnego okrętu marynarki wojennej (godz. otwarcia: 10-13, 14-17). Przy Skwerze mieści się również Akwarium Gdyńskie, w którym można podziwiać największą w Polsce kolekcję zwierząt wodnych (ponad 1500 osobników ze 180 gatunków). Wstęp kosztuje 16 zł (ulgowy 12 zł). Warto zwrócić uwagę na ofertę biletów rodzinnych, np. 2+2 za 48 zł zamiast 56 zł.

Obowiązkowym miejscem spacerów jest Molo w sopocie. To najdłuższy drewniany pomost w Europie, który wraz z placem o pow. 20 tys. m2 stanowi centrum rekreacyjno-rozrywkowe (wstęp na molo to wydatek od 1,60 do 4,30 zł od osoby). Przy pomoście powstaje nowoczesna przystań jachtowa.