Lancia Ypsilon w Krakowie

Wizyty w galeriach, praca, zakupy – oprócz takich zadań Lancia musiała jeszcze dobrze się zaprezentować podczas sesji fotograficznej na tle Krakowa.

Justyna nie ukrywa, że Lancia przyciąga uwagę swoim wyglądem: „Ypsilon to bardzo ładne, eleganckie, zgrabne, typowo kobiece auto. Mimo że jest niewielki, ma wystarczająco dużo miejsca w kabinie, a nawet całkiem spory bagażnik”. Rzeczywiście, w tak zgrabnym samochodzie niełatwo jest wygospodarować przestronne wnętrze, dlatego w tej kategorii Lancia dostała dziesięć punktów.

„Bardzo wygodne fotele – przytulne, ale nieprzesadnie miękkie – sprawdzają się na trasie. Czytelność wskaźników bez zarzutu, do tego prosta obsługa przełączników” – pisze nasza testerka i przyznaje Lancii kolejną dziesiątkę. Słusznie, bo wobec bogatego wyposażenia, obejmującego m.in. automatyczną klimatyzację, system Blue&Me z terminalem Bluetooth i tempomat, intuicyjna obsługa przycisków i pokręteł jest istotną zaletą kokpitu. Uznanie zyskały ponadto staranne wykończenie oraz materiały wysokiej jakości. Widoczność okazała się bardzo dobra.

Także silnik testowanej Lancii uzyskał wysokie oceny. W opinii Justyny napęd w zupełności umożliwia sprawne poruszanie się po mieście. Jednocześnie rezerwa mocy pozwala na bezpieczne wyprzedzanie na trasie, a także na jazdę po autostradzie. Prowadzenie ułatwia wygodnie umieszczona dźwignia zmiany biegów (znajduje się w niewielkiej odległości od koła kierownicy), która dodatkowo umożliwia pewny wybór przełożeń. Odgłos pracy silnika musiał się spodobać Justynie, ponieważ w kategorii „hałas” napisała, że Ypsilon w zasadzie wcale nie hałasuje.

Jak dotąd Lancia zbiera same dziesiątki. Jednak czy zawieszenie i układ kierowniczy przyniosą równie wysokie oceny? Oto opinia naszej testerki: „Układ kierowniczy działa bardzo precyzyjnie, a auto odpowiednio reaguje na ruchy kierownicą. Jest zwrotne i dobrze skręca. Dopracowane zawieszenie dzielnie pokonuje dziury w jezdni. Mimo delikatnego przechylania na łukach Lancia dobrze trzyma się drogi i podczas jazdy wykazuje godny odnotowania spokój”. Również komfort resorowania zasłużył na maksymalną notę!

Atutem Ypsilona okazało się także niskie zużycie paliwa, a cenę Justyna określiła jako „adekwatną do bogatego wyposażenia i stylu auta”.

Oto jak Justyna podsumowała tydzień spędzony za kierownicą Lancii Ypsilon: Polecam to auto przede wszystkim za bardzo kobiecy, elegancki i stylowy wygląd. Ypsilon jest idealny do miasta, łatwo się go parkuje i prowadzi, a przy tym okazuje się oszczędny i wystarczająco przestronny.

Lancia odkrywa Kraków.

Kraków leży nad Wisłą, w środkowo-północnej części województwa małopolskiego. To jedno z najstarszych miast Polski znajduje się w miejscu zbiegu krain geograficznych: Kotliny Oświęcimskiej, Bramy Krakowskiej, Kotliny Sandomierskiej, Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego. Kraków jest popularną bazą do wycieczek w góry, a także wyjazdów do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Ważną rolę w ruchu turystycznym odgrywa lotnisko im. Jana Pawła II – drugi pod względem ruchliwości port lotniczy w Polsce.

Wybrane wydarzenia:

- Wystawa „W kręgu pop-artu. Lucian Mianowski (1933-2009)” (do 3 czerwca),

- VI Otwarta Akademia Kina Japońskiego/Piękno Zaklęte w Obrazie (do 4 czerwca),

- Galeria Filmu (do 9 czerwca),

- Wystawy w ramach cyklu „Galeria Żywa” (do 10 czerwca),

- Wystawa „Wierność obrazów. Rene Magritte i fotografia” (do 10 czerwca),

- Fuji-san i Fuji-jama. Narracje o Japonii (do 13 czerwca),

- 10. Miesiąc Fotografii (do 17 czerwca),

- Międzynarodowa wystawa i projekt artystyczny „IDENTITY” (do 23 czerwca),

- Wystawa „Nowa przestrzeń. Modernizm w Nowej Hucie” (do 1 lipca),

- Wystawa „Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu” (do 1 lipca),

- Nie tylko Euro 2012, czyli kulturalny czerwiec w Krakowie (do 8 lipca),

- Wystawa „Rarytasy numizmatyczne ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie” (do 22 lipca),

- Wystawa „od-ZYSK”: recycling, upcycling design (do 26 lipca),

- Wystawa „Rodzina i ziemia. Sally Mann” (do 29 lipca),

- Wystawa „Aleksander Rodczenko. Rewolucja w fotografii” (do 19 sierpnia),

- Wystawa „Światy równoległe” (do 30 września),

- Wakacyjny Cykl Operowo-Baletowy w Kijów.Centrum (do 30 września),