Volkswagen Up! w testowanej wersji to propozycja dla kierowców, którzy chcą czegoś więcej niż zwykłego malucha. To auto dla tych, którzy lubią się wyróżniać, a przy tym cenią dynamiczne podróżowanie.

Volkswagen Up! - nadwozie

Czarne akcenty na przednim zderzaku i po bokach pojazdu, przyciemniane szyby oraz efektowne alufelgi nadają autu lekko sportowy wygląd. Do takiego charakteru pasuje 3-drzwiowe nadwozie. Trzeba się jednak pogodzić z niewygodnym wsiadaniem na tylną kanapę. We wnętrzu docenimy komfortowe fotele, które sprawdzają się także podczas długich podróży. Przestronność jest dobra jak na auto klasy A – to oznacza dużą ilość miejsca z przodu i wystarczającą przestrzeń na nogi pasażerów z tyłu.

Volkswagen Up! - silnik

To jeden z większych atutów testowanej odmiany. Jednostka o mocy 90 KM zamontowana w małym aucie pozwala oczekiwać mocnych wrażeń. I tak jest w rzeczywistości. Samochód sprawnie rozpędza się od dolnego zakresu prędkości obrotowych i już po 9,9 s podróżuje się 100 km/h. Ani przez chwilę nie wyczuwa się turbodziury.

Niezależnie od prędkości auto okazuje się ciche, a dźwięk charakterystyczny dla doładowanych 3-cylindrowców słychać wyłącznie podczas dynamicznej jazdy, gdy silnik wkręca się na wysokie obroty. Na akceptowalnym poziomie kształtuje się spalanie. Podczas testu w mieście auto potrzebowało ok. 6,8 l/100 km. To o niecały litr więcej niż obiecuje producent.

Volkswagen Up! - prowadzenie

Zawieszenie pasuje do charakteru pojazdu. Jest na tyle sztywne, żeby umożliwić dynamiczne pokonywanie zakrętów. Mniej zadowoleni będą kierowcy ceniący komfort jazdy, gdyż w trakcie pokonywania poprzecznych wybojów odczuwa się wstrząsy. W dużej mierze to wina opon w rozmiarze 195/40 R 17.

Volkswagen Up! - koszty

W wersji high up! auto z 90-konnym benzyniakiem kosztuje 51 390 zł. To już dużo, a testowany up! był jeszcze droższy, bo na pokładzie były opcje za 13 440 zł, windujące cenę aż do 64 830 zł.

Volkswagen Up! - to nam się podoba

Łatwe manewrowanie, dynamiczny silnik, dobra widoczność, wygodne fotele.

Volkswagen Up! - to nam się nie podoba

Niewygodne wsiadanie do tyłu, wysoka cena, ograniczony komfort resorowania.

Volkswagen Up! - nasza opinia

Testowany Volkswagen Up! to przede wszystkim propozycja dla osób, które chcą się wyróżniać i lubią jeździć dynamicznie. To jednocześnie kierowcy, którzy nawet w przypadku małych samochodów nie stawiają na pierwszym miejscu kosztów zakupu, bo auto okazuje się drogie.