Japońska marka przymierza się do wprowadzenia na rynek zupełnie nowej gamy modeli sportowych. W rzeczywistości będą to podrasowane wersje aut koncernu z oznaczeniem IPL (Infiniti Performance Line). Pierwszym pojazdem z tej gamy było G Coupé wprowadzone oficjalnie do sprzedażyna rynku amerykańskim w sierpniu, drugim jest natomiast gotowy do produkcji koncept IPL G Cabrio.

Wyposażono go w 3-częściowy sztywny dach, którego złożenie lub rozłożenie zajmuje elektrycznym siłownikom mniej niż 25 s, 19-calowe, 7-ramienne alufelgi z grafitowym wykończeniem oraz dodatkowe spoilery podkreślające sportowy charakter samochodu. Uwagę zwraca także zmodyfikowany pas przedni ze zmienionym grillem i zderzakiem.Inspiracją podczas wykończenia wnętrza była stosowana przez japońskich wojowników zbroja kacchu (wykonana z kawałków blachy obszytych materiałem – zapewniała ochronę, była lekka i nie ograniczała swobody ruchów).

Kacchu oznacza również moc i dobrą kondycję, a w Infiniti także materiały najwyższej jakości i luksusowe wyposażenie.Cabrio wykorzystujące rozwiązania techniczne z G Coupé ma zmodyfikowane, sportowe zawieszenie, a pod jego maskę trafił 6-cylindrowy silnik benzynowy o poj. 3,7 l, którego moc zwiększono o 18 KM – do 338 KM. Moment obrotowy wzrósł z 360 do 374 Nm.

Jednostka współpracuje z 7-biegową, skrzynią automatyczną (magnezowe łopatki przy kierownicy pozwalają na sekwencyjną zmianę przełożeń) i zapewnia przyspieszenie do „setki” w niespełna 6 s oraz osiągnięcie maksymalnej prędkości 270 km/h.