Choć stylistyka modelu Huayra nie jest już tak surowa, ascetyczna jak w przypadku Zondy, linia nadwozia nowego superbolidu nie pozostawia żadnych wątpliwości – Huayra jest od razu rozpoznawalna jako produkt firmy Horacio Pagano. Charakterystycznym elementem Pagani Huayra, podobnie jak w Zondzie, są otwierane do góry drzwi, po otwarciu których naszym oczom ukazuje się ekskluzywne wnętrze z otwartą kulisą zmiany biegów.

Pagani Huayra został zbudowany na zupełnie nowej karbonowo-tytanowej ramie przestrzennej typu monocoque. Całe nadwozie włoskiego bolidu wykonano z włókna węglowego. Dzięki użyciu lekkich materiałów Huayra waży zaledwie 1350 kg.

Zaraz za przedziałem pasażerskim umieszczono nową, podwójnie doładowaną jednostkę V12, produkowaną przez ekskluzywny oddział Mercedesa – AMG. Dwunastocylindrowa bestia osiąga moc ponad 700 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm. Tyle szczegółów technicznych – firma nie podała jeszcze osiągów.Ogromna moc silnika z Affalterbach (siedziba AMG) przenoszona jest na koła przez dwusprzęgłową skrzynię biegów o siedmiu przełożeniach. Pagani nie podało na razie ceny modelu Huayra, można się jednak spodziewać, że samochód będzie kosztował około 1 mln euro (4 mln zł).