Artykuł został pierwotnie opublikowany 06.07.2017 r.

Pod maską doładowany 90-konny benzyniak, do tego nadwozie typu kombi. Zdaniem Dacii takie połączenie to udany przepis na rodzinne auto. Przekonajmy się, czy ma rację. Zobacz, jak w naszym teście wypadła Dacia Logan MCV.

Dacia Logan MCV — nadwozie

Trzeba przyznać, że stylistyka rumuńskiego modelu prezentuje się korzystnie. Jednocześnie cieszą praktyczne walory – przestronne wnętrze oraz pojemny bagażnik. Jednak to jeszcze nie koniec zalet Dacii Logan MCV. Okazuje się bowiem, że podłogę umieszczono na takiej wysokości, że wsiadanie, a raczej wchodzenie do auta jest wyjątkowo wygodne.

Powody do zadowolenia będą mieli również rodzice, którzy muszą sadzać swoje pociechy w fotelikach. Wysoko poprowadzona górna część ramek drzwi sprawia, że można wygodnie włożyć fotelik i bez problemu wślizgnąć się do Dacii Logan MCV, żeby zapiąć dodatkowe siedzisko.

Dacia Logan MCV — silnik

Dynamika doładowanego benzyniaka jest na zadowalającym poziomie. Jednak dobre przyspieszenie można uzyskać pod warunkiem wykorzystywania górnego zakresu obrotów. Do około 2 tys. obr./min auto okazuje się niemrawe. Podczas jazdy autostradą trzeba się pogodzić ze zbyt dużym hałasem jednostki napędowej.

Cieszy natomiast niskie spalanie Dacii Logan MCV. Podczas jazdy w mieście auto zużyło 7,2 l paliwa na 100 km. To o 1,4 l więcej niż obiecuje producent, ale taką nadwyżkę można zaakceptować.

Dacia Logan MCV — prowadzenie

Zawieszenie Dacii Logan MCV to kolejny element, który polubią rodziny – podwozie dobrze tłumi wyboje. Za to w trakcie jazdy na zakrętach przeszkadzają mocne przechyły nadwozia i nieprecyzyjny układ kierowniczy.

Dacia Logan MCV — to nam się podoba, a to nie podoba

Na listę plusów Dacii Logan MCV wpisujemy:

  • przestronne wnętrze,
  • pojemny bagażnik,
  • łatwe wsiadanie oraz wysiadanie.

Z kolei na liście minusów testowanego auta są:

  • niewygodne fotele oraz pozycja za kierownicą,
  • silnik ma wyczuwalną turbodziurę.

Dacia Logan MCV — nasza opinia

Dobrze wyposażone praktyczne kombi za 48 370 zł? Czemu nie! Dobre możliwości transportowe Dacii Logan MCV są niepodważalne. Cieszy również wygodne wsiadanie, jak i niskie zużycie paliwa. Nieakceptowalne są natomiast niewygodne fotele oraz słaba pozycja za kierownicą.