Na pewno C6 nie jest tanie i sporo trzeba wydać, by stać się posiadaczem tego naprawdę oryginalnego samochodu. Wprawdzie cennik Eurotaxu podaje, że topową limuzynę Citroëna z silnikiem 2.2 HDi z pierwszego roku produkcji można kupić już za 45 tys. zł, a z silnikiem benzynowymza 47 tys. zł, ale to czysta teoria. Modelu z najsłabszym dieslem spotkać w Polsce nie sposób.

Rzeczywiście na rynku wtórnym obecny jest model z silnikiem 2.7 HDi, za który zapłacić trzeba co najmniej 60 tys. zł (niższa cena sugeruje, że z autem będzie coś nie w porządku). C6 we wprowadzonej do sprzedaży w 2009 roku wersji z silnikiem 3.0 HDi są co najmniej dwa razy droższe, zresztą ich właściciele zwykle nie widzą powodów, by się ich pozbywać.

Nic dziwnego, bo to auto potrafi zauroczyć. Hydropneumatyczne zawieszenie, uzupełnione aktywnymi, sterowanymi elektronicznie amortyzatorami, sprawia, że samochód zdaje się unosić nad jezdnią. Podróżowanie w luksusowo wyposażonej i wykończonej kabinie to czysta przyjemność. Godne podkreślenia jest przy tym to, że producent nie pożałował pieniędzy nie tylko na futurystyczny projekt kokpitu i efektowne wyświetlacze, lecz także na wysokiej klasy tworzywa i materiały tapicerskie.

W rezultacie zadbany i normalnie eksploatowany kilkuletni egzemplarz auta wygląda jak nowy, czego nie można było powiedzieć o wcześniejszych topowych modelach marki (co przyznają nawet zagorzali fani starych Citroënów).

Co więcej, wbrew obiegowym opiniom o autach z Francji C6 to naprawdę mało awaryjny samochód. W zawieszeniu naprawia się właściwie tylko przednie wahacze, ale ponieważ robi się to po przebiegu rzędu 100 tys. km lub większym, trudno uznać to za wadę. Hydropneumatyka jest trwała, a jej ewentualne naprawy wynikają głównie z uszkodzeń powypadkowych.

Jedyny słaby punkt silnika 2.7 HDi to sterowanie zaworami. Zaniedbania w zakresie jakości lub terminowości wymiany oleju prowadzą do awarii samoregulatorów. Jeśli więc auto po uruchomieniu jest hałaśliwe (klekot zaworów), trzeba szybko jechać do serwisu, bo konsekwencje lekceważenia usterki mogą być bardzo poważne. Uważnie też należy sprawdzać stan metalowych przewodów układu chłodzenia (także pod osłonami gumowymi), bo w części aut są podatne na korozję.

Skrzynia automatycznajapońskiej firmy AISIAN to skomplikowany elektrohydrauliczny mechanizm, który obsługiwać mogą wyłącznie odpowiednio przeszkoleni ludzie (tylko serwis odczyta komunikat o konieczności wymiany oleju, którego nie wolno zlekceważyć!). Sprawna skrzynia zmienia biegi niezauważalnie – wszelkie szarpnięcia, a także gaśnięcie zimnego silnika podczas ruszania, oznaczają konieczność jej naprawy bądź regulacji.

Dość specyficzna jest sytuacja, jeśli chodzi o części zamienne do C6. Wiele jest współzamiennych z modelem C5 i Peugeotem 407 i te będą względnie tanie, jest też dużo zamienników. Niestety, elementy stosowane tylko w C6 (układy elektroniczne, części nadwozia, oświetlenie) są zwykle bardzo kosztowne.