Na liście usterkowych podzespołów najczęściej pojawia się mechaniczna skrzynia biegów, układ hamulcowy, trafiają się też wycieki oleju, a nawet wady lakiernicze karoserii. Mało atrakcyjnie prezentuje się też gama silników. W samochodzie tego typu największym powodzeniem cieszą się diesle, a Mercedes proponował wyłącznie stare jednostki 2.3: wolnossącą 79 KM lub z doładowaniem 98 KM.
Mercedes Vito 110 - skuteczne odświeżenie
Zupełnie odmieniony zdaje się być Mercedes Vito oferowany od 1999 roku. Po czterech latach produkcji zdecydowano się na istotne odświeżenie gamy. Nowe auta cieszą się zdecydowanie lepszą opinią. Mają zmodyfikowanych wiele podzespołów, np. inna jest skrzynia biegów, w której olej wymieniać należy dwa razy rzadziej (co 90 tys. km). Z 15 na 22,5 tys. km wydłużono też okresy międzyprzeglądowe.
Godne uwagi są nowe jednostki napędowe oznaczone jako CDI. Dostępna jest jedna pojemność - 2151 ccm w kilku wariantach: 108 (o mocy 82 KM), 110 (102 KM) i 112 (122 KM). Są to silniki wysokoprężne, doładowane, z bezpośrednim wtryskiem paliwa typu Common Rail oraz szesnastozaworowym rozrządem. Zaprzęgnięcie elektroniki do sterowania dawką paliwa zaowocowało zmniejszeniem spalania o 10-15 procent - nowe auto zadowala się 8 l/100 km.
W 1999 roku zmodernizowano również wersję benzynową, która rozwija 129 KM. Zawieszenie auta dość wyraźnie podkreśla roboczy charakter pojazdu. Jest raczej twardo dostrojone i zwolennicy komfortu powinni rozejrzeć się za luksusową klasą V z elektronicznie sterowanym pneumatycznym zawieszeniem. O "ciężarowym" podwoziu świadczy również spora (ponad 12-metrowa) średnica zawracania i długa droga hamowania.
Mercedes Vito 110 - karoseria występować może w wielu wariantach
Najbardziej popularne są furgony, osobowo-towarowe univany oraz 9-osobowe vany. Praktycznie wszyscy pasażerowie mają pełną swobodę ruchów, nieosiągalną nawet w autach typu Chrysler Grand Voyager. Kierowca czuje się niemal jak w aucie osobowym, wszystkie przełączniki dostępne są w zasięgu ręki. Umieszczona na tablicy rozdzielczej dźwignia zmiany biegów to bardzo wygodne rozwiązanie.
Indywidualne fotele są komfortowe, niestety środkowe miejsca w każdym rzędzie wyposażono tylko w biodrowe pasy bezpieczeństwa. Przestrzeń bagażowa w odmianie osobowej wynosi ponad 700 l, maksymalnie osiągnąć może 4,8 m3. Najbardziej istotne zmiany nadwozia dotyczą tylnych drzwi. W starej wersji dostępna była tylko mało poręczna ogromna klapa, od roku montowane są również dwuskrzydłowe drzwi. Dostęp do ładunku lub miejsc siedzących poprawił się również po dodaniu lewych drzwi odsuwanych.