Zmienianie osiągów oraz barwy dźwiękowej silnika poprzez modyfikacje wydechu to jedna z ulubionych czynności tunerów. Niestety kompleksowa przeróbka układu odprowadzania spalin bywa bardzo kosztowna. Wszystko dlatego, że opanowanie sztuki tworzenia genialnych układów wydechowych to z jednej strony ogromna wiedza o silnikach i przepływach gazów, a z drugiej jest to współczesne kowalstwo artystyczne - wydech jest przecież skomplikowaną (i piękną?) metalową konstrukcją. A czy da się mieć, choć odrobinę radości z modyfikacji układu wydechowego za nieduże pieniądze? Posłuchajcie, jak brzmi Toyota GR Supra, która "oddycha" przez 96 gwizdków.

Ten YouTuber już wcześniej robił z Suprą dziwne rzeczy

Gwizdki to nie pierwszy raz, kiedy YouTuber Cody Hovland modyfikował dźwięk swojej Supry. Wcześniej w sieci pojawiło się nagranie, gdzie Cody montuje "Carmonijki". Co to takiego? Chodzi o dodanie do końcówek układu wydechowe Supry harmonijek, przez które wydostają się spaliny. Już wtedy zadziałało to całkiem nieźle, ale trzeba przyznać, że gwizdki lepiej "robią robotę".

My zrobiliśmy to już dawno temu!

Dla wszystkich, którzy po obejrzeniu filmików Codiego poczuli w sobie duszę YouTubera i chcą zrobić własny grający wydech, to polecamy jeszcze zobaczyć nasz sposób. Jaki? Już prawie 10 lat temu założyliśmy dętkę rowerową do końcówki wydechu w Nissanie Micra. Co z tego wyszło? Posłuchajcie sami!