Seat od lat produkuje dynamiczne samochody o wyszukanym designie i znakomitych właściwościach jezdnych, które w naturalny sposób kojarzą się z przyjemnością z jazdy i satysfakcją z posiadania samochodu. Flota z pewnością nieczęsto bywa pierwszym skojarzeniem, kiedy słyszymy nazwę hiszpańskiej marki, a szczególnie jej ekskluzywnej inkarnacji o nazwie Cupra.

Bo czy tak emocjonalny stosunek do samochodów można w ogóle pogodzić z utylitarnym z potocznego punktu widzenia postrzeganiem floty? Aut do ciężkiej codziennej pracy, które mają jeździć niezawodnie i generować jak najmniejsze koszty eksploatacyjne, a na koniec pozwolić na odsprzedaż z jak najniższą utratą wartości?

Okazuje się, że te dwa jakże różne ujęcia roli i funkcji samochodu można pogodzić na tyle skutecznie, żeby nadać im konkretny sens biznesowy i przyciągnąć firmy, szukające floty. Ale nie pełnej szarych i nudnych samochodów, postrzeganych jako tanie, tylko takiej, która pozwoli nie tylko realizować codzienne zadania transportowe w firmie, lecz także stanie się filarem wizerunkowym biznesu, a nawet formą gratyfikacji dla menedżerów najwyższego szczebla i kadry kierowniczej.

SEAT Ibiza - Full Service Leasing Foto: Seat
SEAT Ibiza - Full Service Leasing

Dla firm, które pragną wpisać flotę w swój model biznesowy i widzą w samochodzie coś więcej niż tylko liczbę wyrażającą koszt przejechania jednego kilometra, Seat ma mocną ofertę modelową, wspomaganą solidnym wsparciem z zakresu finansowania i serwisu.

Przejdźmy do najistotniejszych szczegółów.

Przede wszystkim, jako jedyna marka grupy Volkswagena, Seat oferuje pięć lat pełnej fabrycznej gwarancji na swoje samochody. Takie rozwiązanie ma wiele praktycznych zalet. Pierwszą, oczywistą, jest odpowiedzialność producenta za prawidłowe funkcjonowanie samochodu przez ponad dwukrotnie dłuższy okres, niż ma to miejsce w przypadku wielu konkurencyjnych marek. Drugą, mniej oczywistą przewagą gwarancji Seata jest możliwość uzyskania wysokiej ceny sprzedaży samochodu, szczególnie kiedy jest on jeszcze na gwarancji. Nabywca takiego auta ma do niego zaufanie i znajduje się w uprzywilejowanej pozycji, kupując samochód używany z biegnącą jeszcze ochroną producenta.

I tutaj możemy od razu przejść do kolejnego mocnego punktu oferty Seata dla firm, jaką jest rozległa sieć serwisowa. Koncern VAG ma w swoim portfolio wiele marek, których samochody współdzielą technikę, a to oznacza, że w razie pilnej potrzeby Seata można serwisować także w serwisach przy salonach sprzedaży innych marek grupy Volkswagena.

Biorąc pod uwagę popularność tych samochodów, przejrzysty cennik i uznaną jakość serwisu, decydując się na flotę Seata, można zminimalizować przestoje związane z utrzymywaniem samochodów w nienagannym stanie technicznym, a w razie potrzeby maksymalnie skrócić czas potrzebny na dojazd do autoryzowanej stacji obsługi grupy Volkswagena nawet z małych miejscowości.

SEAT Tarraco - Full Service Leasing Foto: Seat
SEAT Tarraco - Full Service Leasing

Przy okazji omawiania pięcioletniej fabrycznej gwarancji Seata wspomnieliśmy już o wysokich wartościach rezydualnych – ten temat można łatwo rozwinąć, a tezę uzasadnić. Klienci kupujący używane samochody z floty doceniają nie tylko solidność, z której znane są samochody grupy Volkswagena, lecz także ochronę gwarancyjną i dobry stan techniczny samochodów z floty.

Pomyślmy: czy kupując auto używane, chętniej zdecydowalibyśmy się na samochód po flocie, z pewną i udokumentowaną przeszłością, niepodważalną historią serwisową i realnym przebiegiem (nawet wysokim)? Czy może wybralibyśmy niepewny samochód, sprowadzony zza granicy przez handlarza, który zazwyczaj zarabia na wadach auta, których albo nie ujawnia, albo naprawia je najniższym możliwym kosztem?

Ze względu na stały deficyt nowych samochodów trafiających na polski rynek, prywatny import kwitnie, ale jednocześnie dynamicznie rozwija się równoległy rynek samochodów poleasingowych, które mają swoich zwolenników. To świetna okazja, aby wspomnieć o ofercie Seata o nazwie Full Service Leasing, bo ma ona kluczowy wpływ nie tylko na uwolnienie firmy z obowiązków technicznej i finansowej obsługi floty, lecz także – co mniej oczywiste – także na wartości końcowe przy odsprzedaży samochodów po założonym okresie użytkowania.

I tak średniej wielkości przedsiębiorstwa, planujące zakup floty od 15 do 30 samochodów, wybierając stałą miesięczną ratę w programie Full Service Leasing, mogą liczyć na:

 • serwisowanie i naprawy mechaniczne,
 • zakup i przechowywanie opon,
 • usługi Assistance 24 h,
 • samochód zastępczy ubezpieczenia i likwidację szkód

Seat ma także opcję Full Service Leasing dla dużych przedsiębiorstw, które chciałyby załatwić wszystko jedną umową: auta z pełnym pakietem usług oraz całość potrzeb mobilnych firmy. Duże przedsiębiorstwa, które zdecydują się na ofertę flotową Seata, mogą liczyć na najkorzystniejsze warunki finansowania dzięki indywidualnie negocjowanym stawkom oraz gwarancji, że ceny usług i ubezpieczenie nie zmienią się w czasie trwania umów.

I teraz będzie ten najmniej oczywisty wniosek: kompleksowa obsługa najwyższej jakości zapewni autom z floty możliwie najlepszą wartość rezydualną dla danego rocznika i przebiegu: serwis fabryczny w pełnym zakresie, dbałość o idealny stan techniczny, oryginalne części zamienne, wszystko udokumentowane i transparentne.

Full Service Leasing dla dużych przedsiębiorstw to:

 • Finansowanie
 • Brak wpłaty własnej
 • Niska rata przez cały okres finansowania
 • Niska utrata wartości
 • Korzyści podatkowe
 • Ubezpieczenie w racie
 • Obsługa techniczna
 • Obsługa oponiarska
 • Samochód zastępczy
 • Administracja
 • Aplikacje wspomagające (telematyka)
 • Programy paliwowe

Mocnym atutem oferty Seata, a w szczególności po dołączeniu marki Cupra, jest szeroki wachlarz cenowy i różnorodny charakter oferowanych dla biznesu modeli samochodów. Od aut miejskich, poprzez małe, średnie i duże SUV-y, po ekskluzywne auta sportowe o najwyższych osiągach, ze specyfikacjami właściwymi klasie premium.

Przykładowa kalkulacja w programie Full Service Leasing dla dużych przedsiębiorstw dla Seata Leona 1.0 TSI Full Led byłaby następująca:

 • Wpłata własna – 10 %
 • Umowa na 36 miesięcy
 • Przebieg 90 000 km
 • Serwis wliczony w racie: 44,54 zł
 • Opony (2 komplety) wliczone w racie: 60,47
 • Auto zastępcze wliczone w racie: 30,86
 • Assistance: 10,29 zł
 • Suma opłat: 1 185,90 zł netto miesięcznie

Czasem najmniej oczywiste rozwiązania okazują się najciekawsze i najbardziej przełomowe. Dlatego warto pomyśleć o przejściu z floty pełnej przeciętnych samochodów na park maszyn z hiszpańskim temperamentem, przy okazji zyskując niemiecką solidność i rozsądną ofertę dla biznesu z pięcioletnią gwarancją producenta.