W czołówce najchętniej kupowanych przez Polaków marek bez zmian – pierwsze miejsce Skoda, a za nią Toyota, Volkswagen, Opel i Ford. Największy wzrost sprzedaży notują: Seat, Mercedes, Mazda, Nissan i Opel. Importerzy oceniają, że następne miesiące mogą być lepsze.

Wiele firm wprowadza właśnie na rynek tegoroczne nowości. Mieliśmy okazję zobaczyć je podczas zakończonego właśnie Poznań Motor Show. Trzeba przyznać, że poznańskie targi w tym roku były naprawdę imponujące. Zabrakło tylko nielicznych firm. Zdecydowana większość pokazała najnowszą ofertę, a wiele modeli w Poznaniu miało polską premierę. Być może niedługo jedyne w naszym kraju tak duże targi samochodowe staną się również miejscem premier przynajmniej na skalę europejską.

Już wkrótce sporo zmian czeka kierowców w przepisach ruchu drogowego. Prezydent podpisał właśnie ustawę, która nadaje prawo policji do odbierania praw jazdy kierowcom, którzy na terenie zabudowanym przekroczą dopuszczalną prędkość o 50 km/h. Piszemy o tym w dzisiejszym wydaniu.

Foto: auto świat / Auto Świat

Zapraszamy także na nasze łamy, do iPada i na oraz na nasz profil na Facebooku. W tej chwili mamy już ponad 110 tys. fanów. Ich liczba wciąż rośnie. A skoro już jesteśmy przy nowoczesnych mediach, to przypominamy o cotygodniowej wersji Auto Świata na tablety, w której oferujemy odbiorcom nie tylko to, co publikujemy w wersji drukowanej, lecz także dodatkowe zdjęcia i filmy.

Miłej lektury!