•  Coupe to pierwszy z trzech zapowiadanych modeli z serii 8
  • Auto zwraca uwagę dynamiczną i elegancką sylwetką oraz wyrafinowanymi detalami
  • 530-konny silnik V8 buturbo powinien zadowolić najbardziej wymagających kierowców

Seria 8 pojawi się ponownie w gamie modelowej BMW po niemal 20 latach od zakończenia produkcji pierwszej „ósemki”. Auto zastąpi w ofercie modele serii 6, które nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Tym razem BMW na poważnie zamierza wziąć na celownik Mercedesa. W niedalekiej przyszłości pojawią się następne odmiany serii 8: kabriolet z miękkim dachem oraz wersja czterodrzwiowa.

BMW serii 8 – wizytówka marki

Cyfra „8” informuje o wysokim statusie samochodu. Jego produkcja będzie odbywać się w fabryce w Dingolfing, w której powstaje flagowa limuzyna BMW - seria 7. Eleganckie coupe pozwoli zatopić się w luksusie, ale zagwarantuje również sportowe doznania - cyfra „8” odnosi się do sportowych modeli marki, Z8 oraz i8. Niemiecki producent podkreśla, że seria 8 została opracowana równolegle z samochodem wyczynowym, biorącym udział w wyścigach wytrzymałościowych, M8 GTE. Świetnie się zapowiada!

Duże coupe 2+2 w wersji seryjnej wygląda podobnie do auta koncepcyjnego, zaprezentowanego w 2017 roku przy okazji prestiżowego zlotu klasyków we Włoszech - Konkursu Elegancji w Villa d’Este. To dobra informacja. Pod kątem wyposażenia i rozwiązań technicznych, auto otrzymało wszystko, co najlepsze. Można napisać na ten temat całkiem obszerną książkę.

BMW serii 8 – dwa warianty na początek

Wprawdzie pod maską nie znajdziemy już silnika V12, jak w serii 8 z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, ale i tak nie ma co narzekać. Do wyboru będą dwie wersje: benzynowa M850i lub wysokoprężna 840d.

Pierwsza z dopiskiem M Performance otrzyma silnik 4.4 V8 TwinPower Turbo, generujący 530 KM i 750 Nm, który zapewni odpowiednie osiągi (3,7 s do „setki”). O należyte brzmienie zadba sportowy układ wydechowy z aktywnymi klapami. Druga opcją będzie silnik Diesla 3.0 R6 o mocy 320 KM (680 Nm). W obu przypadkach napęd będzie przenoszony na obie osie (xDrive) poprzez ośmiostopniową skrzynię biegów Steptronic.

BMW serii 8 – kiedy w salonach?

Sprzedaż BMW serii 8 rozpocznie się w listopadzie tego roku. Cennik nowego modelu poznamy bliżej premiery rynkowej.