BMW X3 M40i ma pod maską trzylitrowy silnik benzynowy R6 z turbodoładowaniem, którego moc maksymalna wynosi 360 KM. SUV w tej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 s.

Zejdźmy na ziemię. W ofercie znajdą się jeszcze dwa dwulitrowe benzyniaki (184 i 252 KM) oraz dwa diesle: 2.0 i 3.0 o mocach 190 i 265 KM. Wszystkie jednostki będą oferowane z napędem na 4 koła xDrive oraz automatyczną skrzynią biegów Steptronic.

Nowe BMW X3 jest większe w środku. To zasługa wydłużonego o 5,5 cm rozstawu osi. Jednocześnie samochód stracił na wadze (nawet o 55 kg), dzięki szerszemu wykorzystaniu do jego budowy komponentów z aluminium. Nowa generacja modelu może się także pochwalić niskim współczynnikiem oporu powietrza Cd=0,29.

Na pokładzie nowej odsłony X3 nie zabraknie najnowszych rozwiązań bawarskiej marki, takich jak: cyfrowy zestaw wskaźników, sterowanie gestami, kluczyk BMW DisplayKey, funkcji półautonomicznej jazdy czy najbardziej zaawansowanego systemu ConnectedDrive.

Nowe BMW X3 trafi do sprzedaży w listopadzie br. Produkcja tego modelu będzie nadal się odbywać w amerykańskiej fabryce koncernu w Spartanburgu (razem z BMW X4, X5 i X6).