Nie jest tajemnicą, że tędy przetaczał się front walk podczas II wojny światowej, dlatego odnalezienie dwóch bomb lotniczych w krótkim czasie nie było zaskoczeniem. Procedury w takim wypadku są jasne i jednakowe wyjaśnia redakcji Auto Świata podkom. Monika Winnik z komendy w Makowie Mazowieckim.

Z uwagi na możliwą dużą siłę rażenia, policjanci w środę przeprowadzili ewakuację okolicznych mieszkańców. Teren został zabezpieczony przed dostępem do niego osób postronnych do czasu zakończenia czynności przez patrol saperski. Ewakuacją objęto wszystkich mieszkańców w promieniu 1,5 km.

Niewybuchem zagrożeni byli ludzie i ich domostwa w promieniu 1,5 km Foto: Policja.pl / Materiały prasowe
Niewybuchem zagrożeni byli ludzie i ich domostwa w promieniu 1,5 km

"Bombowe fatum" nad DW 626

Remontowi trasy 626 od początku towarzyszy "bombowe fatum". W miniony weekend robotnicy pracujący przy przebudowie drogi w okolicach Zamościa koło Makowa Mazowieckiego natrafili na bombę lotniczą z czasów II wojny światowej.

Teren został zabezpieczony przed dostępem do niego osób postronnych do czasu zakończenia czynności przez patrol saperski. Ewakuowano 25 osób, które do czasu przejęcia niewybuchu schroniły się w bezpiecznym miejscu przypomina w rozmowie z Auto Światem podkom. Monika Winnik z komendy w Makowie Mazowieckim.

DW 626 — wyjaśniamy, co to za droga

Droga Wojewódzka 626 to 34-kilometrowa trasa na Mazowszu, która rozpoczyna się w Makowie Mazowieckim i wiedzie w kierunku Nowej Wsi. Tym samym łączy ze sobą DK 60 i DW 544.

Ładowanie formularza...