To był popis braku rozsądku, przez który w sieci zawrzało. Nie jest to z resztą dziwne. Wideo opublikował na swoim profilu na platformie Facebook użytkownik Zbigniew Gronowski, który próbował namierzyć rodziców nagranych dzieci. Zdarzenie miało miejsce 16 listopada br. w Chorzowie przy zjeździe na Drogową Trasę Średnicową.

Na zarejestrowanym materiale zobaczyć można wycieczkę szkolną, która wraz z opiekunami idzie pieszo po jednym z pasów ruchu. Grupa przebiega pod wiaduktem, a następnie skręca na pobocze. Nie potrzeba było długo czasu, aby dzięki pomocy internetu udało się namierzyć grupę, jak i opiekunki. Sprawa została zaś zgłoszona do komendy policji w Chorzowie.

Prawdopodobnie znaleźli się tam przez kolizję

Chorzowscy funkcjonariusze zajmują się już sprawą. Jak tłumaczy oficer prasowy KMP w Chorzowie kom. Arkadiusz Bień dla serwisu katowice24.info: "Nasze pierwsze ustalenia wskazują, że ta grupa kilkadziesiąt minut wcześniej brała udział w zdarzeniu drogowym tuż obok". Kolizja z udziałem autobusu, który miały być przewożone dzieci, miała zdarzyć się niedaleko miejsca, gdzie powstało nagranie. Prawdopodobnie pojazd w wyniku zdarzenia był unieruchomiony. "Wiemy jaki to był autobus, wiemy, jakie stowarzyszenie organizowało ten wyjazd i wiemy, kto był kierownikiem wycieczki" - dodaje kom. Bień.

Aktualnie policja ustala okoliczności zdarzenia i przesłuchuje osoby, które brały w nim udział. Czynności prowadzone są pod kątem art. 160 par. 1 Kodeksu Karnego, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie narażenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.