Po trzech sezonach w niemieckiej serii wyścigowej DTM, David Coulthard postanowił zakończył karierę wraz z ostatnią rundą tegorocznych zmagań. Były kierowca Formuły 1 od początku startów w Deutsche Tourenwagen Masters był związany z Mercedesem. Po przejściu na wyścigową emeryturę otrzymał propozycjędalszej współpracy z marką w roli ambasadora AMG.

David Coulthard, wicemistrz Świata Formuły 1 z 2001 roku, przygodę z DTM rozpoczął w sezonie 2010. Od razu stał się bardzo popularny przyciągając część widzów z F1. Brytyjczyk wziął udział w 33 wyścigach. Najlepszy wynik to 5. miejsce na torze Norisring. Ponadto trzykrotnie ustanawiał najszybszy czas okrążenia. Łącznie zdobył 16 punktów.

W latach 1994 – 2008 Coulthard wystartował w 246 wyścigach Formuły 1. Na najwyższym stopniu podium stawał 13 razy, a pierwsze zwycięstwo odniósł za kierownicą McLarena-Mercesa 9 marca 1997 w Grand Prix Australii. W 1998 roku wraz z Miką Häkkinenem i zespołem McLaren Mercedes sięgnął po Mistrzostwo Świata Konstruktorów.

Brytyjski kierowca od lat jest twarzą i siłą napędową charytatywnej fundacji „Wings for Life”. Międzynarodowa organizacja pomaga inwalidom oraz wspiera badania nad wynalezieniem lekarstwa na porażenie spowodowane urazami rdzenia kręgowego.