Do sytuacji doszło w woj. śląskim, gdzie mieszkaniec Mikołowa próbował w niebezpieczny sposób przewieźć kilka metrów ściętego drzewa. Policjanci przeprowadzili rutynową kontrolę pojazdu, który wzbudził ich podejrzenia.

Długi bal drewna. Kolejna taka sytuacja

Uwagę policjantów zwrócił Fiat Cinquecento, z którego wystawał długi bal drewna, na którym zawiesił kamizelkę odblaskową. Środek samochodu był wypchany mniejszymi kawałkami drewna.

W trakcie sprawdzania dokumentów kierowcy okazało się, że to kolejny taki przypadek z jego udziałem. Jak informuje Interia, kierowca otrzymał 200 zł mandatu, a policja przekazała portalowi, że ładunek "znacząco naruszał zasady ruchu drogowego". Nagrania z załadowanym do pełna samochodem robią furorę w internecie.

Liczne nagrania. "Czekam na samolot"

Samochód stał obok drogi na tyle długo, że przynajmniej kilku innych kierowców zdążyło go nagrać i opublikować filmiki z tego zdarzenia w mediach społecznościowych. "Czołgczento" — napisał na TikToku użytkownik ukrywający się pod pseudonimem cules981.

Inni użytkownicy zwrócili uwagę, że widzieli ten samochód już z kilku ujęć. Niektórzy zaznaczyli nawet, że czekają na kolejne. "Widziałem ten samochód nagrany z osobówki, busa, tira i chyba autobusu. Czekam na samolot" — zauważył jeden z komentujących.

Źródło: TikTok, Interia