Korzystanie z aplikacji do nawigacji stało się codziennością dla wielu kierowców. Potrafią one nie tylko wytyczyć najlepszą trasę, ale także obliczyć, ile będzie trwała podróż z uwzględnieniem aktualnego natężenia ruchu na drogach. Mogą także informować o wypadkach, które wydarzyły się w pobliżu.

Jedną z najpopularniejszych nawigacji w Stanach Zjednoczonych jest Waze. Niedawno w sieci pojawił się intrygujący film udostępniony przez jednego z kierowców, który mógł sugerować, że aplikacja jest także w stanie przewidywać nadchodzące wypadki drogowe.

Na filmie widać, jak przed auto prowadzone przez autora nagrania wjeżdża biały pickup. Po chwili słychać, jak aplikacja Waze informuje kierowcę o wypadku, który wydarzył się w pobliżu. Niecałą sekundę później samochód jadący przed nim uderza w tył ciężarówki firmy kurierskiej.

W sieci wybuchła dyskusja dotycząca nieznanych wcześniej możliwości aplikacji. Internauci zastanawiali się, czy Waze przewidział zdarzenie drogowe z udziałem pickupa i ciężarówki. Autor nagrania szybko jednak wyjaśnił, że nawigacja sygnalizowała tak naprawdę inny wypadek, który chwilę wcześniej wydarzył się nieco dalej. To oznacza, że aplikacja nie ma specjalnych umiejętności przewidywania, a był to po prostu zbieg okoliczności.

Źródła: carscoops.com, YouTube

(MĆ)

Ładowanie formularza...