Będzie to już trzecia generacja Hondy Insight. Tym razem Japończycy zamierzają skuteczniej powalczyć w segmencie aut hybrydowych. Samochód będzie nieco większy od Civica, do którego jest trochę podobny (przód pojazdu i wnętrze).

Wiemy, że w skład hybrydowego systemu napędu wejdzie silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Niestety, nie znamy jeszcze ani jego mocy, ani silnika elektrycznego. Na tę chwilę nie mamy też informacji na temat pojemności baterii. Honda poinformowała jedynie, że średnie zużycie paliwa nowego Insighta wynosi 50 mpg (cykle EPA), czyli 4,7 l benzyny na 100 km. Wszystkie informacje otrzymamy po światowej premierze prototypu, którą zaplanowano na 15 stycznia podczas targów NAIAS w Detroit.

Nowy Insight będzie produkowany w fabryce Hondy w Greensburgu, w Indianie, razem z modelami Civic i CR-V. Hybryda trafi do sprzedaży na rynku północnoamerykańskim w drugiej połowie 2018 roku, dołączając do modeli Clarity (wersje na ogniwa paliwowe, elektryczna i hybryda plug-in) oraz Accorda Hybrid. Nie wiemy jeszcze informacji, czy nowy Insight pojawi się na polskim rynku. Poprzednia generacja u nas nie przyjęła się, ale od tego czasu wiele się zmieniło i samochody hybrydowe nie są już tylko ciekawostką.

Honda planuje, że do 2030 roku dwie trzecie jej światowej sprzedaży będą stanowiły samochody zelektryfikowane, czyli hybrydy; hybrydy plug-in, których baterie można doładować z zewnętrznego gniazdka; auta w pełni elektryczne oraz zasilane ogniwami paliwowymi.