Na opublikowanym nagraniu widać, jak kierowca Audi w deszczowej pogodzie bez sygnalizacji zmienia pasy ruchu, wyprzedza inny pojazd, a później hamuje przed nim i znowu przyspiesza. Po chwili przekracza ciągłą linię i zjeżdża na pas do lewoskrętu. Na koniec w jadącego ciągle lewym pasem autora nagrania, ciska puszką.

"Agresję spowodowało moje krótkie mignięcie długimi światłami po wyprzedzeniu w bardzo małej odległości w złych warunkach. Niestety nie jest to dobrze widoczne na filmie" czytamy w opisie.

Jednocześnie warto zauważyć, że widać jak autor nagrania jedzie cały czas lewym pasem.

Zerknij: Myślał, że w ten sposób uniknie kontroli. Policjanci nie dali się oszukać

"Wyprzedzić, żeby hamować, to jest szczyt"

Nagranie bardzo spodobało się internautom, którzy żywo je komentują. "Wyprzedzić, żeby hamować, to jest szczyt", "Jeden powinien przypomnieć sobie, jak należy się zachowywać, kiedy mamy więcej pasów na drodze, a drugi powinien się udać do psychologa", czy też "autor nagrania powinien się nauczyć, że w Polsce mamy ruch prawostronny i lewy pas służy do wyprzedzania" - to tylko kilka z tysiąca opinii pod filmem, pokazującym zdarzenie na jednym ze zjazdów na autostradę A4 w Katowicach.

Sprawdź: Uwagę ITD przykuły tablice rejestracyjne uzbeckiej ciężarówki. Czegoś takiego jeszcze nie widzieli

Jak jeździć w ulewnym deszczu — wyjaśniamy

W przypadku jazdy w ulewnym deszczu warto jeździć możliwie daleko od krawędzi drogi, ponieważ wiele tras jest tak wyprofilowanych, aby woda spływała do boku. Warto też pamiętać, że w deszczu należy przełączyć światła do jazdy dziennej, na światła mijania, a nocą, poza obszarem zabudowanym, na drogowe.

Należy też zachować szczególną ostrożność, w miarę możliwości omijać kałuże. Zwyczajnie nie wiadomo, co się w nich kryje i jakie mogą być głębokie. Jednak największym wrogiem kierowców w takich warunkach jest nadmierna prędkość. Podczas deszczu droga hamowania wydłuża się nawet o 70 proc. W praktyce oznacza to, że jadąc 50 km na godz. w normalnych warunkach, auto zatrzyma się po ok. 26 m. W deszczu dystans ten wydłuża się o ok. 14 m. Więcej o technice jazdy w deszczu piszemy tutaj.

Czytaj: Strażacy pokazali, jak zachowali się kierowcy. Chwalą modelowy korytarz życia [WIDEO]

Tak w deszczu wydłuża się droga hamowania Foto: KMP Bielsko-Biała
Tak w deszczu wydłuża się droga hamowania
Ładowanie formularza...