Zdecydowana większość kierowców z zamarzniętymi szybami walczy przy użyciu tradycyjnej i popularnej skrobaczki. Warto przy tym pamiętać, aby posiadała dużą powierzchnię czyszczącą, a także o tym, żeby przed skrobaniem włączyć nawiew ciepłego powietrza na szybę. Dzięki temu pójdzie nam znacznie szybciej. To klasyczna metoda, ale niestety nie jest idealna. Użycie skrobaczki niesie bowiem ze sobą ryzyko uszkodzenia uszczelek, lakieru czy porysowania szyb. Dzięki prostemu trikowi można się pozbyć lodu z okien w inny sposób i bez żmudnego skrobania.

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo:

Jak szybko i łatwo odmrozić szyby w samochodzie? Wystarczy prosty i tani trik

Aby szybko i sprawnie poradzić sobie z zamarzniętymi szybami samochodu, wystarczy przygotować prostą miksturę domowej roboty. Dzięki niej skrobaczka nie będzie ci już potrzebna. Płyn składa się tylko z dwóch składników: wody (najlepiej destylowanej) oraz alkoholu (może to być np. denaturat, izopropanol). Wystarczy zmieszać je razem w butelce z atomizerem. Ważne jest tu jednak zachowanie odpowiednich proporcji. 3/4 alkoholu i 1/4 wody. Na koniec wystarczy mocno wstrząsnąć i gotowe.

Teraz wystarczy już tylko spryskać zamarznięte szyby przygotowanym płynem i poczekać chwilę. Na koniec należy wszystko delikatnie usunąć za pomocą ściągaczki. Jeśli na szybie zalega gruba warstwa śniegu, zmieć go, zanim zastosujesz płyn. Dlaczego ten prosty specyfik działa? Alkohol ma bowiem znacznie niższą temperaturę zamarzania niż woda.

(AG)