Pakiety zawierają między innymi scenariusze do prowadzenia lekcji, gry oraz kolorowanki poświęcone bezpieczeństwu drogowemu.

„Drogowe Abecadło Goodyeara” to akcja edukacyjna, której celem jest wspieranie szkół i nauczycieli w działaniach, podnoszących bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W ramach projektu przygotowane zostały scenariusze zajęć oraz inne materiały poświęcone bezpieczeństwu na drodze, dedykowane dzieciom z klas I – III oraz oddziałów zerowych. Materiały te mają pomóc nauczycielom w urozmaiceniu zajęć z wiedzy o ruchu drogowym, które są w podstawie programowej. Mają być także źródłem inspiracji dla własnych, autorskich pomysłów na lekcje dotyczące bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego dla nauczycieli. Scenariusze nie tworzą zwartego cyklu. Nauczyciel może wybrać z nich poszczególne elementy lub zrealizować je na lekcjach w całości.

Drogowe Abecadło Goodyeara” uwzględnia treści z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz sprawnego poruszania się po mieście. Dzięki zawartym w nim treściom dzieci nie tylko poznają znaki drogowe, czy zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, ale także m.in. poćwiczą czytanie ze zrozumieniem, dodawanie, odejmowanie, czy mnożenie. Rozwiną także myślenie abstrakcyjne, oraz nauczą się pracy w zespole” – powiedziała Sylwia Żmijewska-Kwiręg, Dyrektorka zespołu programów edukacji obywatelskiej i ekonomicznej w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Materiały zostały opracowane przez autorów i ekspertów Centrum Edukacji Obywatelskiej – niezależnej instytucji edukacyjnej, która od ponad 20 lat wspiera szkoły i nauczycieli, działa na rzecz poprawy jakości systemu oświaty, upowszechniania wiedzy obywatelskiej, promowania postaw niezbędnychdo budowania społeczeństwa obywatelskiego.

„Efektywna edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa drogowego jest niezwykle ważna. Jestem przekonana, że przygotowane w ramach tego projektu materiały spotkają się z dużym zainteresowaniem nauczycieli oraz w przyjazny i mądry sposób, wprowadzą najmłodszych w świat ruchu drogowego przyczyniając się do poprawy ich bezpieczeństwa” - powiedziała Melania Popiel, Dyrektor ds. komunikacji Goodyear Dunlop Tires Polska Sp. z o.o.

W 2014 roku w Polsce miało miejsce 2 183 wypadków drogowych z udziałem dzieciw wieku od 7 do 14 lat. W zdarzeniach tych 50 dzieci poniosło śmierć, a 2 413 doznało obrażeń. Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano wśród pieszych, a do wypadków najczęściej dochodziło w trakcie tygodnia (poniedziałki, środy, czwartki). Statystyki te pokazują, jak ważna i potrzebna jest edukacja na temat bezpieczeństwa drogowego prowadzona wśród uczniów szkół podstawowych.

Grupa Goodyear Polska podejmuje na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa drogowego najmłodszych. Od pięciu lat należąca do Grupy, Firma Oponiarska Dębica S.A. wraz z Urzędem Miejskim w Dębicy prowadzi akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach której w tym roku po raz kolejny przekazała adresowane do pierwszoklasistów wyprawki z elementami odblaskowymi, zwiększającymi widoczność dzieci po zmroku oraz książeczką do kolorowania, promującą zasady prawidłowego poruszania się po drodze.