Luksusowa marka koncernu PSA zaprezentuje podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie zmodyfikowany model DS 5.

Kariera modelu DS 5 w w wersji seryjnej rozpoczęła się pod marką Citroën rozpoczęła się w 2011 roku. Po wydzieleniu marki DS przyszła także kolej na modyfikację modeli. W pierwszej kolejności producent zmodyfikował flagowy DS 5

Zmiany objęły głównie przednią część nadwozia z nowymi reflektorami. W tylnej części zmiany są praktycznie tylko kosmetyczne. Nowością jest też nowa, niebieska barwa nadwozia o nazwie Encre.

Wnętrze zachowa swój dotychczasowy charakter, chociaż też dokonano w nim kilku modyfikacji. Nowy jest centralny wyświetlacz umożliwiający łatwiejsze korzystanie z pokładowych multimediów. Dzięki niemu kierowca ma do obsługi aż 12 przycisków mniej. Kolejną nowością jest aplikacja MyDS kompatybilna z systemami iOS i Android.

Nie zapomniano o komforcie kierowcy i pasażerów, którzy mają do swojej dyspozycji elektrycznie sterowane fotele z funkcją masażu. Bogate wyposażenie standardowe obejmuje m.in. system martwego pola, system ostrzegający o zmianie pasa ruchu, funkcję doświetlania zakrętów, kamerę parkowania i head-up display.

Premiera zmodyfikowanego samochodu DS 5 odbędzie się 3 marca 2015 r. podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie.