Nowa usługa będzie dostępna bardzo szybko, bo jeszcze w tym roku właściciele tych francuskich aut będą mogli porozmawiać sobie z samochodem. Co ciekawe, z możliwości, które daje ChatGPT, będą mogli skorzystać właściciele i użytkownicy wszystkich obecnie produkowanych modeli DS, czyli:

  • DS 3;
  • DS 4;
  • DS 7;
  • DS9.

DS opowie ci bajkę dzięki ChatowiGPT

Każdy będzie mógł teraz poprosić DS-a, by wymyślił bajkę dla dzieci, lub podpowiedział, co zwiedzić w różnych miastach czy krajach. Zrobi to, co potrafi ChatGPT z poziomu komputera, zatem można powiedzieć, że każdy nowszy DS stanie się mądrzejszy.

Chat GPT w DS Foto: Stellantis
Chat GPT w DS

Nie ma jednak róży bez kolców, przynajmniej dla niektórych. Z samochodem będziesz mógł sobie porozmawiać, jeśli znasz język francuski, niemiecki, angielski, hiszpański lub włoski. W tych językach samochód zrozumie, co do niego mówimy i odpowie w tym samym języku. Na razie ChatGPT nie powie ani słowa po polsku, choć zapewne w przyszłości się to zmieni.

DS jednym ruchem stanie się jednym z najmądrzejszych aut

Aby z nowej funkcji skorzystać, wystarczy powiedzieć "ok Iris" lub nacisnąć specjalny przycisk na kierownicy. Funkcja uruchamiania jest tak samo, jak w rozwiązaniach głosowych innych marek. Dlaczego akurat "ok Iris"? Ponieważ Iris to nazwa systemu operacyjnego w samochodach DS. To do niego jest zaimplementowana funkcja ChatGPT.

Chat GPT w DS Foto: Stellantis
Chat GPT w DS

ChatGPT to model sztucznej inteligencji, stworzony przez firmę OpenAI. Technologia ta wykorzystuje modele językowe do zrozumienia i wygenerowania naturalnej i płynnej interakcji. Mając wgraną bardzo dużą ilość danych, system odpowiada na pytania, a także rozwiązuje zadania. W wielu sytuacjach jest w stanie zapewnić potrzebne informacje. Jednym ruchem samochody DS otrzymają jeden z najdokładniejszych asystentów głosowych na rynku.