• W Polsce powstał projekt wyjątkowej autolawety na bazie Mercedesa Sprintera. W Bolesławcu powstanie zaledwie 25 wyjątkowych egzemplarzy auta
  • Bogato wyposażone auto wyposażono w trzylitrowego diesla V6 o mocy 190 KM
  • Wnętrze wykończono skórą i alcantarą, na potrzeby projektu wygłuszono kabinę i zastosowano nowy zestaw audio z głośnikami, subwooferem i wzmacniaczem renomowanych firm car audio

Jak świętować, to z rozmachem. Kegger, polski producent autolawet, celebruje bowiem 25-lecie popularnego modelu Mercedesa – Sprintera. Z tej okazji powstanie limitowana seria autolawety na bazie najnowszego Mercedesa Sprintera W907. Producent zapowiedział zaledwie 25 egzemplarzy, z których pierwszy z numerem 01/25 pozostanie w firmie z Bolesławca.

Mercedes Sprinter – 3.0 V6 i 190 KM

To nie byle jaka wersja - wyróżnia się nie tylko charakterystycznym wzornictwem, ale także bogatym wyposażeniem. Za podstawę posłużył bowiem mocny Sprinter 319 CDI z dieslem V6 o pojemności 3 litrów i mocy 190 KM (440 Nm momentu obrotowego). Na wyposażeniu znalazły się także: automatyczna skrzynia biegów 7G-Tronic, pneumatyczne zawieszenie i 18-calowe kołami.

Lista dodatków odmiany Petronas Edition jest bardzo długa. Nie żałowano opcji z oferty Mercedesa, stąd m.in. zestaw multimedialny MBUX z opcją Comand online z abonamentem na dane o ruchu drogowym Live Traffic, tempomat z układem utrzymywania odległości Distronic, podgrzewane lusterka, ładowarka indukcyjna czy automatyczna klimatyzacja Thermotronic czy pakiet akustyczny wraz tapicerowaną tylną częścią kabiny kierowcy. Na tym jednak nie koniec. Kegger zadbał o mnóstwo dodatków spoza katalogu niemieckiej marki.

Wyjątkowa autolaweta - subwoofer, wygłuszenie i nowe głośniki

Kierowcy docenią elektrycznie zamykane najazdy, dodatkowe oświetlenie czy aluminiowe skrzynki narzędziowe. Trudno przecenić także modyfikacje wnętrza, można bowiem liczyć na bardzo komfortowe warunki pracy. Całą kabinę obszyto alcantarą w ramach pakietu skórzanego (skórą obszyto kierownicę) oraz dodatkowo wyklejono matami tłumiącymi hałas (tylna ściana, sufit oraz drzwi). W tak przygotowanym wnętrzu zainstalowano porządne nagłośnienie.

W miejsce fabrycznych głośników pojawiły się głośniki wysokotonowe renomowanej firmy Rainbow (przez lata chętnie stosowana przez zawodników startujących w konkursach Sound Off). Prócz nich dodano woofery PA, wzmacniacz Excursion z serii HXA (niestety nie sprecyzowano modelu) i kompaktowy subwoofer Match (najprawdopodobniej jeden z modeli w płaskiej obudowie, którą łatwiej schować w kabinie). Dobór sprzętu najlepiej świadczy o tym, że nie szukano kompromisów i nie żałowano na projekcie.

Samochód z oznaczeniem O1/25 można podziwiać w różnych salonach Mercedesa w Polsce. Autolaweta gościła już m.in. we Wrocławiu, Rudzie Śląskiej i w Rzeszowie.