Organizatorzy targów - Fleet Meetings Sp. z o.o. (wydawca magazynu Fleet) realizując swoje założenia dotyczące prowadzenia rzetelnego dialogu flotowego, jak co roku, podczas Fleet Market organizują panel konferencyjny, który jest swoistą okazją do zdobycia interesującej wiedzy flotowej, ale przede wszystkim stanowi wyjątkową platformę wymiany doświadczeń oraz bieżących informacji powiązanych z branżą.

Podczas tegorocznej konferencji na Fleet Market - Andrzej Dębiec - partner, radca prawny  wraz ze Zbigniewem Marczykiem - starszym prawnikiem, radcą prawnym, z międzynarodowej kancelarii Hogan Lovells, poprowadzą prelekcję na temat:  "Zasady odliczania VAT od samochodów i paliw - stan obecny i planowane zmiany".

Mecenasi przybliżą wszystkim słuchaczom aktualnie istniejące zasady odliczania podatku VAT od samochodów i paliw, oraz przedstawią kierunki przyszłych zmian przepisów w przedmiotowym zakresie. Bardzo ciekawie zapowiada się także specjalne case study, podczas którego zostanie udowodnione jak zaoszczędzić niemałe pieniądze (86 tys. zł/ m-c) w dużej flocie samochodowej (340 z 540 zarządzanych pojazdów) w oparciu o innowacyjną integrację systemu do zarządzania flotą samochodową z monitoringiem GPS.

Część konferencyjno - wykładową zwieńczą dwie bardzo arcyciekawe debaty. Pierwsza debata - zorganizowana przez magazyn "Fleet", którą poprowadzi prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR - Pan Wojciech Drzewiecki, dotyczyć będzie: "Optymalnego samochodu flotowego w polskich warunkach prawnych i ekonomicznych. Jaki jest i jak będzie się zmieniał w najbliższych latach".

Podczas debaty specjaliści i praktycy postarają się odpowiedzieć na pytania: jakie czynniki decydują o tym, że w naszych flotach jeżdżą takie, a nie inne modele. Czy tylko cena, czy także bezpieczeństwo, ekonomia wpływają na ostateczny wybór? Jaki wpływ na dobór samochodów mają zatem zmieniające się i niestabilne prawo, podatek VAT? Na ile czynniki ekonomiczne i sytuacja finansowa w kraju, a na ile wymagania pracowników co do modelu mają wpływ na ostateczny wybór?

Udział w dyskusji zapowiedzieli nie tylko niezależni eksperci podatkowi, ale także przedstawiciele importerów samochodowych, firm leasingowych, doświadczeni fleet managerowie oraz przedstawiciele wiodących stowarzyszeń motoryzacyjnych.

Druga debata organizowana pod egidą "Dziennika Gazety Prawnej" skupi się na problematyce podatkowej w kontekście tematu wiodącego: "Fiskus w firmowym aucie, czyli czy da się zmienić system podatkowy tak, aby skorzystały na tym i firmy, i państwowy budżet?" Debatę poprowadzi dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej - redaktor Łukasz Bąk, a udział w niej wezmą m.in. przedstawiciel ministerstwa gospodarki bądź ministerstwa finansów, eksperci ds. rynku motoryzacyjnego (znający nie tylko realia polskie lecz również europejskie) np. z Ernst&Young, PwC lub MDDP, ekspert organizacji zrzeszającej przedsiębiorców np. Lewiatan, ZPP, BCC i inni.

HARMONOGRAM PANELU KONFERENCYJNEGO I DEBAT

(sala konferencyjna na I p. Warszawskiego Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14):

godz. 9.30 - 11.00 mec. Andrzej Dębiec i mec. Zbigniew Marczyk

Międzynarodowa kancelaria Hogan Lovells

Temat: "Zasady odliczania VAT od samochodów i  paliw - stan obecny i planowane zmiany"

Polityka fiskusa w zakresie odliczania podatku VAT z tytułu nabycia samochodów osobowych i innych, jak również paliwa do takich samochodów, ma bardzo istotne znaczenie nie tylko dla przedsiębiorców, dla których samochód podstawowy środek trwały, ale również dla całej branży samochodowej. Poprzez wprowadzenie odpowiednich i, co bardzo istotne, zrozumiałych i trwałych rozwiązań prawnych, ustawodawca może przyczynić się do ułatwienia życia przedsiębiorcom, ale także do zwiększenia popytu na samochody, co, biorąc pod uwagę znaczące pogorszenie wyników finansowych w tej branży wynikające z ograniczonego popytu, jest kwestią, która niewątpliwie powinna być wzięta pod uwagę. Biorąc pod uwagę powyższe, planowana prelekcja ma na celu przybliżenie aktualnie istniejących zasad odliczania podatku VAT od samochodów i paliw, oraz podjęcie próby ustalenia najbardziej prawdopodobnego kierunku przyszłych zmian przepisów w przedmiotowym zakresie

godz. 11.15 - 11.45 Piotr Białobłocki

Dyrektor Pionu Logistyki BZK Group sp. z o.o.

Temat: "Oszczędności na poziomie 86 000 PLN miesięcznie na przykładzie mieszanej floty samochodowej  340 z 540 zarządzanych pojazdów . Innowacyjna integracja systemu do zarządzania flotą samochodową z monitoringiem GPS - CASE STUDY.

godz. 12.00 - 13.00 Debata magazynu "Fleet"

Temat: "Optymalny samochód flotowy w polskich warunkach prawnych i ekonomicznych. Jaki jest i jak będzie się zmieniał w najbliższych latach".

godz. 13.00 - 14.00 Debata "Dziennika Gazety Prawnej"

Temat: "Fiskus w firmowym aucie, czyli czy da się zmienić system podatkowy tak, aby skorzystały na tym i firmy, i państwowy budżet?"

Zapraszamy 27 listopada br. (wtorek) do Warszawskiego Centrum EXPO XXI na gorące dyskusje i interesujące debaty, a także do odwiedzenia blisko 200 stoisk Wystawców na targach Fleet Market 2012!

Więcej szczegółów dot. premier samochodowych, formularz zgłoszeniowy dla uczestników oraz wniosek o akredytację prasową na stronie: www.fleetmarket.pl

UDZIAŁ W TARGACH JEST BEZPŁATNY (dla wszystkich osób związanych z branżą flotową, na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na www.fleetmarket.pl)