Znamy już nazwę nowego pikapa. Wersja przeznaczona na rynki Ameryki Południowej i Afryki otrzymała nazwę Fiat Toro. Model ten ma być także sprzedawany w Europie, gdzie jego nazwa może być inna. Początek sprzedaży przewidziano na 2016 rok.

Nowy Fiat Toro będzie bliźniakiem najnowszej generacji Mitsubishi L200, co wynika z umowy zawartej w 2014 roku pomiędzy producentami. Japoński producent ma w ciągu sześciu lat dostarczyć dla Fiata 170 tys. pikapów. Będą one produkowane w Laem Chabang w Tajlandii.

Wiadomo także, że Fiat Tora będzie dostępny z napędem czterech kół. Do napędu przewidziano czterocylindrowy turbodiesel o pojemności skokowej 2.0 l MultiJet, a na rynki południowoamerykańskie czterocylindrowy 1.8 E.torQ, który będzie mógł być zasilany benzyna lub etanolem.

Warto przypomnieć, iż pierwotnie pikap Fiata miał powstać pierwotnie na bazie samochodu Tata Xenon, a później rozważano wykorzystanie technicznych rozwiązań z Dodge Dakota. O planach produkcji takiego modelu szef Fiata Sergio Marchionie mówił już w 2006 roku. Ostatecznie Fiat tych planów nie zrealizował, a wybór padł na Mitsubishi.