Premiera filmu "Uncharted" z bojowym Hyundaiem Tucsonem już niebawem. No dobrze, ale o co tyle hałasu? Dla tych, którzy nie wiedzą: to produkcja, która powstała na bazie bardzo popularnej w ostatnich latach serii przygodowych gier akcji na konsolę.

Emocje towarzyszące premierze są ogromne, bo każda część serii (może poza sławetnym "Uncharted: Pogoń za fortuną") została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków z branży i graczy. A przy przenoszeniu wirtualnej rzeczywistości do hollywoodzkiego świata naprawdę dużo rzeczy może pójść nie tak!

"Uncharted": Nathan Drake w Hyundaiu Tucsonie

Główny bohater, czyli nieustraszony poszukiwacz skarbów Nathan Drake, zasiądzie w kilku scenach za kierownicą Hyundaia "Bestii" Tucsona. Dlaczego "Bestii"? Wystarczy spojrzeć na zdjęcie gruntownie zmodyfikowanego auta, by odpowiedzieć sobie na to pytanie. Filmowy pojazd nie wygląda już jak nowoczesny, miejski SUV, lecz wyprawowa terenówka gotowa na apokalipsę zombie.

Zobacz nasz test: Hyundai Tucson – świetny na każdą okazję!

Projekt "Bestii" stworzyli we współpracy z Sony Pictures inżynierowie z Centrum Designu i Technologii Hyundaia w Irvine, w stanie Kalifornia. Zakres zmian jest imponujący. Rodzinny Tucson został orurowany z każdej strony, dostał snorkel, wyciągarkę, LED-owe lightbary, bagażnik wyprawowy ze skrzyniami, zapinki na masce i czarne felgi stalowe z terenowymi oponami Nitto A/T od Toyo. Całości dopełniają matowy, szary lakier i podniesione zawieszenie.

Nathan Drake (Tom Holland) za kierownicą Hyundaia Tucsona Foto: Hyundai
Nathan Drake (Tom Holland) za kierownicą Hyundaia Tucsona

Samochody w filmie "Uncharted"

Fabuła widowiskowego filmu nie opowiada o życiu kierowcy rajdowego, tylko poszukiwacza skarbów, więc na dużą dawkę motoryzacyjnych wrażeń nie ma co liczyć. Odnajdowanie mitycznej krainy złota – El Dorado – będzie jednak urozmaicone scenami, w których zobaczymy jakieś auta i to nie tylko Tucsona!

W oficjalnych zwiastunach filmu "Uncharted" przewijają się m.in. czerwony Mercedes-Benz 300 SL Gullwing i kilka modeli Genesisa: G80, G90 i GV80. Obecność samochodów Hyundaia i Genesisa nie powinna zaskakiwać, bo po produkcji "Spider-Man: Bez drogi do domu" to już druga współpraca Koreańczyków z wytwórnią Sony Pictures. W ramach podpisanego kontraktu firmy zrealizują też wspólnie film "Spider-Man: Across the Spider-Verse", którego pierwszą część zobaczymy w kinach jeszcze w tym roku – premierę zapowiedziano na październik.