Ford F-150 to jeden z bardziej znanych samochodów nie tylko w USA, ale także na świecie. Nawet jeśli ktoś nie zna jego nazwy, to sylwetka tego auta jest mu znana, a wszystko dzięki filmom. Choć nie jest tak rozpoznawalny, jak Crown Victoria, to z pewnością takich samochodów wiele wystąpiło w filmach, a nawet musiało, bo auta z serii F produkowane są od 1947 r.

Jednak jego legendy nigdy by nie było, gdyby nie to, że to po prostu dobry samochód. Jednak Fordy z serii F, to nie tylko półciężarówka F-150, ale także F-250, F-450, F-550, F-600, F-650 i F-750, jednak modele numerowane ponad 450, to już tak naprawdę ciężarówki, a F-450, to pickup z “bliźniakami” na tylnej osi, takimi jak w pojazdach ciężarowych. Są to więc samochody, które codziennie pracują nie tylko dla osób prywatnych, ale też wielu służb.

Produkcja tych aut trwa już 75 lat. Przez ten czas udało się wprowadzić do produkcji aż 14 generacji tej serii, a od 40 lat jest to najlepiej sprzedający się pojazd w Ameryce. Teraz udało się też wyprodukować 40 mln sztuk modelu z serii F.

40-milionowy Ford serii F to model F-150 Tremor w kolorze Iconic Silver, który zjechał z taśmy montażowej w Dearborn w stanie Michigan. Auto trafi do Teksasu.