• Zapewne mało kto wie, że nazwa Niva nie mogła być używana przez Ładę po rozpoczęciu w Rosji produkcji modelu Chevrolet Niva
  • Od chwili debiutu Chevroleta Łada zmieniła swoje nazewnictwo i popularna terenówka została przemianowana na Ładę 4x4

Oto rosyjski powrót do przeszłości. Po wielu latach Łada odzyskuje znaną nazwę Niva. A wszystko za sprawą nowej transakcji, jaką Rosjanie zawarli z amerykańskim koncernem GM.

Amerykanie całkowicie wycofują się ze spółki GM-AvtoVAZ. Wszystkie udziały GM odkupi Łada, dzięki czemu stanie się jedynym właścicielem przedsiębiorstwa. Przy okazji zniknie też dotychczas używana nazwa spółki. Bez zmian pozostanie natomiast obecny produkt, czyli Chevrolet Niva (sama marka Chevrolet także zniknie).

Zapewne mało kto wie, że nazwa Niva nie mogła być używana przez Ładę po rozpoczęciu w Rosji produkcji modelu Chevrolet Niva. Samochód powstał bowiem jako rozwinięcie dobrze znanej w Polsce terenowej Łady. Od chwili debiutu Chevroleta Łada zmieniła swoje nazewnictwo i popularna terenówka została przemianowana na Ładę 4x4.

Powrót nazwy Niva do Łady oznacza powiększenie gamy rosyjskiej marki. W ofercie pozostanie obecna Łada 4x4 (wkrótce na rynku pojawi się zmodernizowana wersja z mocno zmienionym wnętrzem). Dawny Chevrolet Niva zostanie zaś przemianowany na Ładę Nivę.