Opel ze swoim nowym Vivaro Surf stawia na zainteresowanie surferów, natomiast Honda zamierza skupić nieco inne grono miłośników aktywnego wypoczynku – tych, którzy preferują dwa kółka. Na salonie samochodowym we Frankfurcie zadebiutuje Honda Civic Tourer Active Life. Jak wpakować dwa jednoślady do środka tego samochodu?

Po pierwsze musimy złożyć tylne fotele, by uzyskać przestrzeń bagażową o pojemności 1668 litrów, a po drugie wykorzystać stelaż oraz uchwyty, do zamontowania rowerów. Ramie może zostać przedłużone, dzięki czemu dostęp staje się łatwiejszy. Kolejnym udogodnieniem jest lampka zamontowana w tylnej części pojazdu, która umożliwi pakowanie bagażnika po zmroku. Wyposażenie Hondy Civic Tourer Active Life obejmuje także uchwyt na butelkę z wodą, skrzynkę z narzędziami oraz schowek na dachu, w którym można schować dodatkowy ekwipunek taki jak kaski czy rowerową odzież.

Z zewnątrz samochód wyróżniono niebieskim lakierem ze srebrnym dachem i nowym zestawem aluminiowych felg w rozmiarze 18 cali. Do wykończenia wnętrza posłużono się zamszem i skórą, na których odznaczają się niebieskie szwy i podświetlenie.

Jako napęd Honda wykorzystała 4-cylindrową jednostkę i-DTEC o pojemności 1,6 litra, która generuje 120 KM mocy oraz 300 Nm momentu obrotowego. Dzięki niej Civic Tourer Active Life potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 10,1 sekundy. Apetyt na paliwo tego modelu zgodnie z danymi producenta wynosi 3,8 l/100 km. Ten samochód potrafi jednak palić mniej. Dwóch pracowników Hondy uzyskało Civikiem Tourer spalanie wynoszące 2,82 l/100 km pokonując 13498 km i ustanawiając w ten sposób nowy rekord Guinnessa.