Od momentu, gdy minister zdrowia Łukasz Szumowski opowiedział w wywiadzie, że posiada zabytkowego Mercedesa z 1959 roku, który był jego marzeniem (można to wyczytać w jego oświadczeniu majątkowym), zaczęliśmy interesować się jakimi autami jeżdżą polscy politycy. Tutaj opublikowaliśmy listę najciekawszych pojazdów posłów obecnej kadencji Sejmu.

Czy swój samochód ma Rafał Trzaskowski, a jeśli tak, to jaki? W dokumencie ujawniającym jego majątek możemy przeczytać, że kandydat na prezydenta jest właścicielem uniwersalnego auta marki Volvo. Model XC70 to bliski krewny SUV-a. W tej wersji duże kombi na bazie V70 zostało przystosowane do jazdy również poza utwardzonymi drogami – XC70 ma podniesione zawieszenie, osłony nadwozia i napęd 4x4.

To bezpieczny i wygodny pojazd do jazdy. Wnętrze jest komfortowe dla pasażerów i z reguły bogato wyposażone, a pojemny bagażnik powinien spełnić standardowe wymagania transportowe – jego pojemność przy rozłożonych siedzeniach wynosi 575 l.

Auto Trzaskowskiego pochodzi z 2011 roku. To oznacza, że jest to model XC70 trzeciej, ostatniej generacji, produkowanej wraz z wprowadzanymi zmianami w latach 2007-2016. Nie wiemy jaką dokładnie wersję wyposażeniową i silnikową samochodu posiada polityk PO. W tamtym okresie Volvo oferowało jeszcze duże, pięciocylindrowe silniki Diesla oraz pięcio- jak i sześciocylindrowe jednostki benzynowe (obecnie w gamie szwedzkiej marki są wyłącznie silniki dwulitrowe).

Całe oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego opublikował Onet - zobacz.

*Zdjęcia w galerii mają charakter poglądowy.