Do zatrzymania zniszczonego pojazdu doszło w zeszłym tygodniu we wsi Baniocha (pow. piaseczyński). Patrol tamtejszej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę, który poruszał się poważnie zniszczonym samochodem marki Skoda.

W pojeździe brakowało kilku istotnych elementów — w tym szyby bocznej od strony kierowcy. Zamiast niej ochronę miała zapewnić przezroczysta folia owinięta wokół drzwi i lusterka bocznego. Widoczne były też wgniecenia na bokach drzwi, a przedni zderzak był połamany i wybrakowany w kilku miejscach.

Kierujący autem 48-letni mężczyzna nie widział problemu w złym stanie auta. Zgodnie z kodeksem drogowym za jazdę pojazdem w stanie wykluczającym go z ruchu publicznego otrzymał 1 tys. zł mandatu, stracił też dowód rejestracyjny. Policjanci dodatkowo zabronili mu dalszej jazdy zdezelowanym samochodem.

Zamiast rozbitej szyby - przezroczysta folia Foto: KPP w Piasecznie
Zamiast rozbitej szyby - przezroczysta folia

Już rozbita szyba powinna wykluczyć Skodę z ruchu drogowego, a przecież nie było to jedyne uszkodzenie. Warto pamiętać, że połamany zderzak wpływa negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.