Jak podaje policja kantonu Uri w Szwajcarii, w środę koło południa doszło do zderzenia 4 pojazdów na drodze na przełęczy Gottharda, niedaleko miejscowości Hospental. Jedna osoba została ranna. W kolumnie aut jechało 5 samochodów. Ostatnim z nich było Bugatti Chiron, którego kierowca zaczął wyprzedzać auta, gdy niespodziewanie drogę zajechało mu jadące przed nim Porsche 911 Cabrio. Kierowca tego sportowego wozu najwyraźniej również postanowił rozpocząć manewr wyprzedania, ale nie zauważył, że sam jest wyprzedzany. Mógł nie spojrzeć w lusterko, poza tym ta droga jest kręta, więc kierowcy sportowych samochodów mogli działać pod wpływem zniecierpliwienia spokojniej jadącymi samochodami i „czyhali” na okazję do wyprzedzenia. To jednak tylko nasze domysły.

Koniec z drogim OC! Polisy do 70% taniej. Sprawdź >>

Potem nieszczęście wydarzyło się bardzo szybko. Bugatti uderzyło w Porsche, po czym 911 zostało zepchnięte na jadącego przed nim Mercedesa klasy C. Następnie Porsche i Mercedes wylądowały na przeciwległym pasie ruchu ścinając kamienne słupki na poboczu. Tymczasem kierowcy Bugatti udało się wrócić na swój pasu ruchu, ale nie wyhamował przed kamperem jadącym z przodu kolumny.

W wypadku ranna została niestety pasażerka Mercedesa, służby ratunkowe zablokowały drogę by odtransportować poszkodowaną i zabezpieczyć ślady. Można mówić o szczęściu, że żaden z samochodów nie spadł w przepaść. Szkody materialne szacowane są na aż 3,7 miliona franków, czyli ok. 15 milionów złotych. Porsche mogło ulec szkodzie całkowitej, natomiast tak wysoka suma wskazuje też na poważne zniszczenia w Bugatti. Na poniższym nagraniu po wypadku widać, że Chiron ma zniszczony przód i odpalone poduszki powietrzne, jednak ucierpieć mógł też prawy bok auta.

OC/AC nie musi być drogie. Znajdziesz polisę nawet 54% tańszą od obecnej. Sprawdź >>

Każda stłuczka w Bugatti jest bardzo kosztowna, choć ze względu na niezwykle wysoką wartość tego modelu o szkodę całkowitą też trzeba się „dobrze postarać” – cena używanego egzemplarza to ok. 3 miliony euro (ok. 13 mln złotych), seria produkcyjna jest limitowana do 500 sztuk. W Porsche i Mercedesie z kolei sporych zniszczeń podwozia mogły dokonać kamienne słupki. Można podejrzewać, że najmniej z tego wszystkiego ucierpiał kamper, ale jego na nagraniu nie widać.