Początek 2020 roku na rynku aut używanych był bardzo dobry. W styczniu zarejestrowano o 8,5 proc. więcej sprowadzonych samochodów niż rok temu. Po części to na pewno efekt nowych przepisów, zmieniających zasady rejestracji pojazdów sprowadzonych z UE, ale czuć było też ogólne pobudzenie rynku. Wszystko zmieniła epidemia (a później pandemia) koronawirusa SARS-CoV-2.

Ruch w interesie chwilowo zamarł, zresztą jak w wielu dziedzinach gospodarki. Jednak po każdym impasie zawsze przychodzi ożywienie. Można go oczekiwać również na rynku wtórnym. Będą promocje, wyprzedaże, okazje... Nie dajcie się jednak ponieść emocjom! Na rynku czeka wiele pułapek i zagrożeń, gdyż pomysłowość nieuczciwych handlarzy nie zna granic. Jak uniknąć kłopotów? Na co zwrócić uwagę podczas oględzin? Który model wybrać i z jakim silnikiem?

Na te i wiele innych pytań odpowiada katalog „Samochody Używane 2020”. To już 23. edycja naszej autorskiej publikacji, w której oceniamy blisko 200 najpopularniejszych aut różnych segmentów i marek. Wymieniamy mocne i słabe strony, podajemy dane techniczne, polecamy silniki, opisujemy typowe usterki, radzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak serwisować auto. Nie zabrakło też praktycznych porad, testu opon letnich oraz raportów: niezawodności TÜV i naszego autorskiego Raportu Jakości 2020. To solidna baza informacji, pomocna w rzeczowym i profesjonalnym podejściu do zakupu używanych czterech kółek.

Katalog „Samochody Używane 2020” jest dostępny w dobrych sieciach sprzedaży prasy na terenie całego kraju. Można go również zamówić przez Internet na stronie: www.literia.pl

Katalog Używane 2020 Foto: archiwum / Auto Świat
Katalog Używane 2020