Kierowca o imieniu Andrzej, który tego dnia prowadził autobus linii 184, jadąc aleją Władysława Reymonta, zauważył leżącego na ścieżce rowerowej mężczyznę, który potrzebował pomocy. Do zdarzenia doszło na warszawskich Bielanach pod koniec czerwca. Jednak informacja o nim pojawiła się dopiero teraz, ponieważ niedawno stołeczne Miejskie Zakłady Autobusowe opublikowały nagranie w sieci.

Sprawdź: Samochodowe gadżety popularne w latach 90. To były prawdziwe hity

"Na miejscu okazało się, że poszkodowany to osoba z niepełnosprawnością. Kierowca zaoferował swoją pomoc przy zakładaniu protezy, następnie razem ze swoim zmiennikiem podnieśli rowerzystę" wyjaśniają w mediach społecznościowych Miejskie Zakłady Autobusowe.

Zerknij: Poślizg w upalny dzień? Ekspert przestrzega. "To nierzadkie"

Wypadek na rowerze — co robić i jak postępować?

Udzielanie pierwsze pomocy rowerzyście, który ucierpiał w zdarzeniu drogowym, nie różni się od czynności wykonywanych w innych tego typu sytuacjach. Przed przystąpieniem do działań ratowniczych należy oznaczyć miejsce zdarzenia. Przed opuszczeniem pojazdu trzeba założyć kamizelkę odblaskową. Miejsce wypadku należy oznakować trójkątem ostrzegawczym lub w inny widoczny sposób.

Na początek należy sprawdzić, czy ofiara wypadku jest przytomna i jaki jest jej stan zdrowia co ją boli i co jej dolega. Następnie wzywamy służby ratunkowe.

Czytaj: Wciąż można dostać rekompensatę za nieodebranego Fiata. Nawet 22 tys. zł

Przy większej liczbie poszkodowanych pomoc w pierwszej kolejności powinna być udzielona najbardziej potrzebującym, których życie może być zagrożone. Podstawową sprawą jest udrożnienie dróg oddechowych. Osoba poszkodowana powinna leżeć na wznak, należy usunąć ciała obce z jamy ustnej, odchylić głowę do tyłu, a żuchwę do przodu po czym wykonać dwa wdechy, a następnie 30 uciśnięć klatki piersiowej.