Zdarzenie miało miejsce 18 czerwca 2022 r. w Zawadzkiem, w woj. opolskim. Około południa służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Opolskiej oraz Handlowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 51-letni kierowca Renault omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, a następnie potrącił będącego na pasach 22-letniego mieszkańca Zawadzkiego. Kierowca był trzeźwy.

Przebieg zdarzenia został zarejestrowany przez jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Najpierw widzimy, jak osobówka zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić pieszego. Niespodziewanie jadący z tyłu kadru dostawczak, zamiast zatrzymać się za samochodem osobowym, skręca w lewo, uderza znak na wysepce i z impetem wjeżdża na przejście dla pieszych wprost na przechodnia. W tym momencie dochodzi do najgorszego — pieszy odbija się od przodu dostawczego Renault i bezwładnie uderza w barierki z boku jezdni. Niestety siła uderzenia sprawia, że pieszy odbija się również od nich i wpada z powrotem na jezdnię, wprost pod tylną oś nadal pędzącego Renault.

Jak to możliwe, że dostawczy samochód nie zatrzymał się na czas? Okoliczności wypadku bada policja. Poszkodowany 22-letni mężczyzna trafił do szpitala.