Dziś w nocy policjanci patrolujący rejon obwodnicy Krasnegostawu zauważyli jeżdżącego wężykiem tira. Choć kierowca początkowo nie reagował na sygnały do zatrzymania, policjantom ostatecznie udało się go wyprzedzić, co spowodowało, że zatrzymał ciężarówkę na poboczu. Gdy jeden z policjantów otworzył drzwi kabiny, prowadzący kierowca po prostu wypadł na jezdnię. Obok jego fotela leżała butelka po wódce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pił podczas jazdy

Mężczyzna, który wstał, ale z trudem utrzymywał równowagę, przewoził ponad 30 ton ładunku. Wyniki kilkukrotnego badania alkomatem wskazały prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Lubelska policja podkreśla, iż prawdopodobnie pił podczas jazdy.

Zatrzymany kierowca to 57-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został niezwłocznie przewieziony do policyjnego aresztu, a prowadzona przez niego ciężarówka wraz z ładunkiem trafiła na policyjny parking. Zatrzymano mu prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Lubelska policja już informuje, że za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 57-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.