Co rusz w internecie pojawiają się filmiki pokazujące przykłady agresywnego, a czasami wręcz chamskiego zachowania kierowców. W niektórych przypadkach do sprawy włącza się policja, ale, niestety, większość drogowych agresorów pozostaje bezkarna. Czy i tak będzie w tym przypadku, nie wiadomo, choć dobrze by było, aby kierowca musiał przynajmniej wytłumaczyć się ze swojego zachowania.

Na filmiku opublikowanym na kanale "Stop Cham" w serwisie YouTube widać sytuację, do której doszło 17 stycznia br. na drodze ekspresowej S5, która pełni w tym miejscu również funkcję obwodnicy Bydgoszczy. Jak widać na nagraniu, jadący prawym pasem kierowca w pewnym momencie decyduje się wyprzedzić wolniej jadący pojazd. Już po zakończeniu manewru dość gwałtownie zjeżdża na prawy pas. 2-3 sekundy później kierowcę wyprzedza kierujący Volvo na belgijskich numerach rejestracyjnych.

Późniejsze zachowanie osoby prowadzącej szwedzkie auto jest przykładem typowej agresji drogowej. Oczywiście nie mamy potwierdzenia, czy kierowca, który zaczął wyprzedzać inny pojazd, nie zmusił kierującego Volvo do hamowania, ale nawet jeżeli tak było, to trudno usprawiedliwić taką reakcję. Ta, w przypadku mniej doświadczonej osoby, mogła doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.