Serwis drogowo-mapowy, który od trzech lat funkcjonuje pod adresem drogi.gddkia.gov.pl, ma za zadanie pomagać kierowcom w poruszaniu się po polskich drogach zarządzanych przez GDDKiA. Na stale aktualizowanej mapie znaleźć można informacje o wypadkach, robotach drogowych i innych utrudnieniach, które warto wziąć pod uwagę, planując trasę. Dostępne są także najnowsze komunikaty ze szczegółowymi informacjami.

Teraz serwis wzbogacono o jeszcze jedną, bardzo przydatną na co dzień funkcję. GDDKiA dodała do swoich map widżet pogodowy, który dostarcza najważniejszych informacji związanych z aktualnie panującą w określonych rejonach Polski aurą.

Mapy GDDKiA Foto: GDDKiA
Mapy GDDKiA

Widżet przygotowano we współpracy z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Informacje pokazywane na mapach GDDKiA bazują na aktualizowanych co dwie godziny danych z IMGW. Są więc zarówno w pełni wiarygodne, jak i aktualne.

Jak informuje GDDKiA, w widżecie dostępnych jest ponad 60 stacji pomiarowych. Każda z nich pokazuje warunki pogodowe w danej części Polski. Użytkownik map może także zapisać także tę, z której najczęściej korzysta. Z widżetu można także przejść o interaktywnej mapy warunków drogowych IMGW, gdzie znajdziemy dane informujące o możliwości wystąpienia najbardziej uciążliwych dla kierowców zjawisk atmosferycznych na danym odcinku drogi krajowej. Zimą dane te zawierają także wskazania dotyczące m.in. oblodzeń i opadów śniegu.