Niewłaściwie zaparkowane auta irytują wszystkich, ale od wyznaczania kar bezmyślnym kierowcom jest policja i straż miejska. Dotkliwie przekonała się o tym 60-latka z Zielonej Góry, która postanowiła sama dać nauczkę parkującym niezgodnie z przepisami. Kobieta kamieniem porysowała trzy samochody.

Obrończyni praw pieszych miała jednak pecha, bo jej twarz nagrał jeden z wideorejestratorów zamieszczonych w uszkodzonym samochodzie. Policjanci zabezpieczyli nagranie od zgłaszającej i na jego podstawie ustalili, kim jest kobieta. Zielonogórzanka po zatrzymaniu próbowała tłumaczyć policjantom dlaczego to zrobiła. Twierdziła, że przeszkadza jej, gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść.

Za uszkodzenie samochodów Kodeks Karny przewiduje karę od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody (straty wyceniono na 10 tys. zł), zapłaci też grzywnę w wysokości 2 tys. zł i pokryje koszty postępowania sądowego.