W dzisiejszych czasach samochód jest nie tylko środkiem transportu. Dla wielu stanowi także miejsce pracy, czyli mobilne biuro, a niektórzy kierowcy niemal w nich mieszkają. Cały czas jednak komfort przebywania w aucie, gdy nim nie jedziemy, jest ograniczony. Problem z trzymaniem kubków już dawno został rozwiązany, jednak jeszcze nikt nie wpadł na to, jak łatwo z przodu umieścić stolik, na którym możemy umieścić jedzenie lub komputer. W końcu Ford zaproponował taką opcję, która nie dość, że jest prosta, to jeszcze rozwiązuje przynajmniej dwa problemy.

Kierownica zmienia się w stolik

Po pierwsze kierowca może komfortowo zjeść obiad, podpisać dokumenty, czy rozłożyć swojego laptopa. Druga sprawa to zmiana pozycji kierownicy, która nei jest przeszkodą w komfortowym siedzeniu, bo to właśnie ona służy za podstawę blatu.

Sposób stworzenia stolika jest bardzo prosty. Wieniec kierownicy jest łamany, zatem po zwolnieniu blokady można go ustawić w pozycji bardziej poziomej. Następnie trzeba położyć specjalną nakładkę, która jest blatem. Co więcej, kolumna kierownicza jest regulowana w dwóch płaszczyznach, zatem stolik można ustawić według własnych upodobań.

Powierzchnia robocza wystarczy, by położyć na niej laptopa lub rozłożyć obiad. Rozwiązanie to zastosowano w nowym Fordzie Transit Custom, czyli aucie dostawczym, w którym rzeczywiście taki stolik może być często potrzebny.

To naprawdę duża i użyteczna nowość

Stolik na kierownicy powinien znaleźć się w jak największej liczbie aut, szczególnie tych elektrycznych. Użyteczność takiego auta gwałtownie wzrasta, ponieważ podczas długiego ładowania kierowca może w komforcie oczekiwać aż bateria będzie pełna. Tak naprawdę w każdym samochodzie tego typu rzecz jest ułatwieniem.

I jeśli wydaje się, że w autach już nie za bardzo jest co zmieniać, a największymi nowościami są systemy multimedialne, to Ford temu przeczy. Według mnie to jedna z najlepszych nowinek ostatnich lat. Czemu nikt na to wcześniej nie wpadł? Brawa dla inżynierów Forda za próbę stworzenia wnętrza samochodu jeszcze bardziej przyjaznym.