Do brutalnego zderzenia pociągu z naczepą doszło w maju 2022 r. u zbiegu ulic West Pine Street raz South Dixie Highway w amerykańskim mieście Lantana na Florydzie. Ciężarówka z luksusowymi samochodami utknęła na torach kolejowych. Zauważyły to osoby postronne, które zaczęły filmować. W pewnym momencie pociąg Brightline jadący w kierunku południowym zbliża się przejazdu kolejowego się z dużą prędkością. Podobnie jak w przypadku innych tego typu incydentów, tym razem również skład nie jest w stanie na czas się zatrzymać i z impetem uderza w przeszkodę.

Lokomotywa niszczy końcówkę "lory". Siła uderzenia jest tak ogromna, że Audi wylatuje w powietrze. Pociąg uszkadza także inne pojazdy, które były transportowane. Jednym z nich jest Range Rover Velar. Na naczepie są też Porsche Cayenne oraz BMW X5, które cudem unikają wypadku. Lokomotywa również ulega uszkodzeniu — cały przód jest mocno poobijany, a przednia szyba jest w kawałkach. Choć niektóre pojazdy nie zostały zniszczone, to prawdopodobnie siła uderzenia sprawiła, że poobijały się na naczepie.

Serwis carscoops.com twierdzi, że kolizje pomiędzy pociągami Brightline a innymi pojazdami są na Florydzie częstym zjawiskiem. Jak to możliwe skoro przejazdy kolejowe są oznakowane? Polecamy zobaczyć przebieg kolizji pociągu z samochodem osobowym w najdrobniejszych szczegółach — byliśmy świadkami takiego kontrolowanego wypadku.