Znamy już wyniki licytacji samochodów, która odbyła się w środę w śląskim Urzędzie Skarbowym. Frekwencja zaskoczyła chyba samą skarbówkę – organizatorzy szacują, że z całej Polski przyjechało do nich aż 200 osób. Przed wydarzeniem na konto urzędu wpłynęło 190 wadiów, a 42 licytujących wykazało się największą aktywnością. Dzięki licytacji budżet śląskiej KAS zwiększył się o ponad 1,3 mln zł.

Bentley i Mercedes osiągnęły najwyższe ceny

Zgodnie z przewidywaniami urzędników za najwyższą kwotę został wylicytowany 9-letni Bentley Continental Flying Spur z silnikiem 6.0 W12. Rzeczoznawca oglądający samochód przed wydarzeniem określił jego szacunkową wartość na kwotę 246 tys. zł, a cena wywoławcza wynosiła tylko 185 tys. zł. Pomimo braku kluczyków i możliwości kontrolnego uruchomienia samochodu, zwycięski nabywca, złożył na niego ofertę o wysokości aż 318 tys. zł!

Prawie o połowę taniej został sprzedany Mercedes-Benz S 500 z tego samego rocznika. Tu licytacja rozpoczęła się od kwoty 74,63 tys. zł, a zakończyła prawie 100 tys. zł "dalej". I choć te dwa auta były najdroższe z całej puli, to największym zainteresowaniem cieszyło się... najtańsze spośród samochodów Mini Countryman Cooper S – również z 2013 r. Za brytyjskiego crossovera urzędnicy żądali co najmniej 12,98 tys. zł, ale ostatecznie pomimo braku reflektorów i wgniecionego nadkola został sprzedany za 38,5 tys. zł.

Pojazdy rozeszły się jak ciepłe bułeczki

Niepewny stan techniczny, stwierdzone naprawy blacharsko-lakiernicze i brakujące części (kilka aut nie miało kół, reflektorów czy zderzaków) oraz w dwóch przypadkach brak dokumentów nie zniechęciły kupców. Śląska KAS z sukcesem zlicytowała wszystkie pojazdy, czyli 13 samochodów i jeden motocykl.

Najtańsza okazała się wystawiona za 9,6 tys. zł Honda VT 750C Shadow Spirit z 2012 r. – osiągnęła cenę 16 tys. zł. Skarbówka z pewnością jest zadowolona, bo spodziewała się wpływów w wysokości ok. 760 tys. zł. Tymczasem już w pierwszej licytacji (a planowany był też drugi termin) sprzedano wszystkie pojazdy za kwotę 1,326 mln zł!