• MAN TGE w sprzedaży od lata 2017
  • Nowy dostawczak produkowany będzie we Wrześni
  • Pod maską MAN-a dostępny będzie diesel w 4 wersjach mocy

Dlaczego MAN, producent dużych ciężarówek o ładowności nawet 44 ton, wkracza w lekki segment i będzie produkował model TGE? Prawdopodobnie dlatego, że chce oferować swoim dotychczasowym klientom także lżejsze pojazdy – przeznaczone do transportu towarów i osób raczej w mieście i na niedalekie odległości .

MAN TGE - różne wersje nadwoziowe, napęd i moc

Podobnie jak konkurenci, MAN oferował będzie swojego dostawczaka TGE w różnych wersjach nadwoziowych (otwarte i zamknięte, z krótkim i z długim rozstawem osi, z pojedynczą lub podwójną kabiną), przewidziane są także wersje osobowe. Najmniejsza długość nadwozia MAN-a TGE wynosi 5983 mm, wersja średnia ma długość 6833 mm, a najdłuższa – 7388 mm. W maksymalnym wydaniu MAN TGE może pomieścić w przestrzeni ładunkowej 18,3 metrów sześciennych.

Maksymalna ładowność dostawczaka wynosi 1,5 tony. Dodatkowe 3,5 tony ładunku można uzyskać po podłączeniu przyczepy. MAN TGE może mieć napęd przedni, tylny lub 4x4. Skrzynie biegów – 6-biegowe manualne lub 8-biegowe automatyczne. Dostawczaka napędzać będą 4 rodzaje silników Diesla – każdy o pojemności 2 litry, w wariantach mocy: 102 KM, 122 KM, 140 KM oraz 177 KM.

MAN TGE - specjalne przywileje

MAN zapewnia, że klienci, którzy zdecydują się na zakup dostawczaka TGE, będą mieli zapewnioną specjalną obsługę – gwarancję mobilności, wydłużoną gwarancję i serwis dostępny całą dobę. MAN TGE będzie produkowany razem z Volkswagen Crafterem w nowo powstałej fabryce koncernu we Wrześni. Dostawczak pod marką MAN pojawi się w sprzedaży latem 2017 roku. W Polsce dostępny będzie od jesieni. Cen na razie nie znamy.