Na przejściu dla pieszych na ul. Zamkowej w Cieszynie, doszło 2 grudnia do dramatycznych scen. Kierowca osobowego Audi nie ustąpił pierwszeństwa pieszym i spowodował zagrożenie w duchu drogowym. Na wideo, które nagrał inny użytkownik drogi, widać jak dwoje dorosłych z dwójką małych dzieci prawidłowo wkracza na przejście dla pieszych.

O ile ojcu z dzieckiem udaje się przekroczyć jezdnię bez szwanku, tak matka w celu uratowania drugiego z dzieci, musiała niemalże wyrwać je spod kół Audi, którego kierowca nie stosując się do przepisów, wjechał z impetem na przejście. Na szczęście dzieciom ani rodzicom nic się nie stało.

Pirat drogowy otrzymał wysoki mandat, potem trafił w ręce policji po raz drugi

Nagranie zostało przesłane do Komendy Policji w Cieszynie, a funkcjonariusze 20 stycznia poinformowali, że ustalili sprawcę wykroczenia. Kierującym Audi z nagrania okazał się 20-latek z Cieszyna, który za swój czyn został ukarany 10 punktami karnymi i mandatem karnym o łącznej wysokości 2,5 tys. zł 1,5 tys. zł otrzymał za nieustąpienie pieszym pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, a kolejny 1 tys. zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Jak się okazało, nie był to jednak koniec "przygody" mężczyzny z funkcjonariuszami policji. Kilka godzin po tym, jak nałożono na niego mandat, 20-latek został wylegitymowany przez innych policjantów, którzy znaleźli przy nim roślinny susz. Po zbadaniu suszu narkotestem okazało się, że jest to marihuana. Młody mężczyzna odpowie teraz za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.